Oflu Müftü Yılmaz Küçük İstanbul Müftü Yardımcısı Oldu

Kocaeli Karamürsel İlçe Müftüsü Oflu Hemşerimiz Yılmaz Küçük, İstanbul İl Müftü Yardımcılığına atandı.

Oflu Müftü Yılmaz Küçük İstanbul Müftü Yardımcısı Oldu
banner71

Oflu hemşerimiz Müftü Yılmaz Küçük, Kocaeli İli Karamürsel İlçe Müftüsü iken İstanbul İl Müftü Yardımcılığına atandı.

 

Of’un Yazlık Mahallesi nüfusuna kayıtlı olan ve yaklaşık 5 yıldır Kocaeli İli Karamürsel İlçe Müftüsü Yılmaz Küçük, İstanbul İl Müftü Yardımcılığı görevine atandı.

 

 Müftü Yılmaz Küçük kimdir?

1959 yılında Of’un Yazlık Mahallesi’nde doğan Küçük, İlkokulu köyünde, orta ve liseyi Konya ve Trabzon İmam Hatip Lisesinde okudu. 1977 yılında Sürmene Çamburnu Kuşluca Mahallesi Camii İmam Hatibi olarak göreve başladı. 1979 yılında İstanbul Fatih Müftülüğü’ne bağlı Kocamustafapaşa İskender Çelebi Camii Müezzin Kayyımı olarak atandı. 1980 yılında eğitime başladığı İstanbul Yüksek İslam Okulundan 1984 yılında mezun oldu. Vatani görevinin ardından 1988 yılında T.C. Düsseldorf Din Hizmetleri Ataşeliği görev bölgesi Hilden Yunus Emre Camiinde Din Görevlisi olarak göreve başladı.1994 yılı Nisan ayında yurda döndü. Kocamustafapaşa Cambaziye camiinde İmam hatiplik görevine başladı.

 

 1998 yılında açılan Müftülük sınavını kazanarak Van İli Çaldıran İlçesine Müftü olarak atanan Küçük, 2000 yılında Trabzon Tonya İlçe Müftüsü olarak atandı. 2004 yılında 2. yurtdışı görevi olarak Münih Merkez Camiine naklen atanan Müftü Küçük, 2008 yılında yurda döndü ve Kastamonu İli Araç İlçe Müftüsü olarak atandı. 2012 yılı Ekim ayında da Karamürsel Müftülüğüne atanan Küçük, son olarak da 2017 Yılında İstanbul Müftü Yardımcılığına atandı. Evli ve üç çocuk babası olan Müftü Küçük, Arapça ve Almanca bilmektedir.

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
DURSUN SULUKAN.
DURSUN SULUKAN. - 4 yıl Önce

SAYIN HEMŞERİM YENİ GÖREVİNDE BAŞARILAR DİLERİM.

SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21