Oflu Müftü Vehap Kapıcıoğlu Siirt Müftüsü oldu

İstanbul Fatih Müftüsü olan Oflu hemşerimiz Vehap Kapıcıoğlu, Siirt İl Müftülüğüne atandı.

Oflu Müftü Vehap Kapıcıoğlu Siirt Müftüsü oldu

Oflu hemşerimiz İstanbul Fatih İlçe Müftüsü Vehap Kapıcıoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Siirt İl Müftülüğüne atandı.

24 Nisan 2020 tarih ve 31108 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan Cumhurbaşkanlığı kararıyla Amasya, Hatay ve Nevşehir İl Müftüleri görevlerinden alınırken, Afyonkarahisar Müftüsü Şükrü Kabuçu Çanakkale Müftülüğüne atandı. Amasya, Afyonkarahisar, Manisa, Sakarya ve Siirt İl Müftülüklerine ise yeni atama yapıldı.

Siirt İl Müftülüğüne Oflu Hemşerimiz Vehap Kapıcıoğlu atandı. Of’un Söğütlü Mahallesi nüfusuna kayıtlı olan ve Of İmam Hatip Lisesi’nin ilk mezunlarından olan Kapıcıoğlu, 2020 yılında Ardahan’ın Posof İlçe Müftülüğüne, 2008 yılında Kastamonu Pınarbaşı Müftülüğü’nden Edirne Uzunköprü Müftülüğüne, 2013 yılında ise İstanbul’a İl Müftü Yardımcısı olarak atanmıştı. Kapıcıoğlu 2017 yılı Mart ayında da İstanbul Fatih Müftülüğü’ne atandı.

Of Havadis ailesi olarak Müftü Kapıcıoğlu’na yeni görevinde başarılar dileriz.

Vehap Kapıcıoğlu Kimdir?

1959 yılında Of’ta doğan Kapıcıoğlu, İlkokulu Kıyıcık İlkokulu’nda okudu. Hayrat Pınarca Kur’an Kursu’nda hafızlığını yaptı. 1982 yılında Of İmam-Hatip Lisesini okul birinciliği ile mezun oldu. Of Gürpınar Kur’an Kursunda Fahri Kur’an Kursu Öğreticiliği ve Yanıktaş Köyü’nde İmam Hatip olarak görev yaptı. 1984 yılında açılan Kur’an Kursu Öğretmenliği sınavını kazanarak Kur’an Kursu Öğretmeni olarak çalışmaya başladı. Kur’an Kursu Öğreticiliğini yaparken önce Anadolu Üniversitesi AÖF’ü bitirdi. Ardından da Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’ni bitirdi. İstanbul Haseki Eğitim Merkezinde ihtisasını tamamladıktan sonra 2002 yılında Ardahan İli Posof İlçe Müftülüğüne, 2005 yılı Mart ayında Kastamonu İli Pınarbaşı İlçe Müftülüğüne, 2008 yılı Ağustos ayında Edirne İli Uzunköprü İlçe Müftülüğüne atandı. 2013 yılı başında İstanbul İl Müftü Yardımcılığına atanan Kapıcıoğlu, 2017 yılı Mart ayında İstanbul Fatih İlçe Müftüsü olarak atandı. Müftü Kapıcıoğlu 24 Nisan 2020 tarihli Cumhurbaşkanlığı kararıyla Siirt İl Müftüsü olarak atandı. Kapıcıoğlu evli ve 4 çocuk babasıdır.

Of Ajans

Yüksel Yaşar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21