Oflu genç girişimci Şahin’den büyük adım

ADAŞ Yemek Hizmetleri ortaklarından İlyas Şahin, Trabzon Yemek Sanayicileri Derneği’nin (TRABYSAD) kurucu başkanı oldu.

Oflu genç girişimci Şahin’den büyük adım
Trabzon Yemek Sanayicileri Derneği, (TRABYSAD) 14 yemek sanayicisi tarafından Trabzon'da kuruldu. Derneğin kurucu başkanı A.D.A.Ş. Yemek Hizmetlerinin ortaklarından genç girişimci Oflu İlyas Şahin oldu.
 
Yemek Sanayicileri Dernekleri Federasyonu (YESİDEF)’in 81 ilde 81 dernek parolasıyla çıktığı yolda Trabzonlu yemek sanayicileri bu oluşumun bir parçası olmak için ilk adımı attılar.
 
Trabzon’da toplanan Yemek Sanayicileri, Trabzon Yemek Sanayicileri Derneği (TRABYSAD)’nin kurulmasına karar verdiler. Toplantıya Trabzon'un önde gelen 14 yemek sanayicisi firması katılırken, yaklaşık iki saat süren toplantının sonunda derneğin kuruluşu için karar alındı.
 
Dernek kuruluşu için yoğun uğraş veren Oflu genç girişimci İlyas Şahin (26)’in emeklerini gören yemek sanayici iş adamları, genç yaşına rağmen derneğin kurucu başkanı olarak Şahin’i seçtiler.
 
Yaklaşık üç aydır bu derneğin kuruluşu için uğraştıklarını belirten Şahin, "Bu amaç doğrultusunda YESİDEF tarafından Samsun ve Muğla’da düzenlenen toplantılara katıldık. Buralardan edindiğimiz tecrübe ve izlenimlerle biz de Trabzon’umuza böyle bir dernek kazandırmanın gayreti içerisine girdik. Öncelikle tek tek yemek sanayicisi abilerimizle görüşmelerimiz oldu. Kendilerine projelerimizi ve amaçlarımızı anlattık. Sağ olsunlar hepsi bu derneğin kuruluşuna olumlu baktılar ve bize gerekli kolaylığı sağladılar. Sonunda amacımıza ulaştık ve Trabzon Yemek Sanayicileri Derneğimizi kurmuş olduk. Gösterdikleri ilgiden dolayı tüm yemek sanayicilerine teşekkür ederim" ifadelerini kullandı.  

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21