OFİMDER, İmam Hatiplileri 16.Vuslat’ta buluşturdu

Of İmam Hatip Lisesi Mezun ve Mensupları, düzenlenen 16. Vuslat etkinliğinde Of’ta buluştu.

OFİMDER, İmam Hatiplileri 16.Vuslat’ta buluşturdu

Of İmam Hatip Lisesi Mezun ve Mensupları Derneği tarafından geleneksel olarak düzenlenen Of İmam Hatip Lisesi Mezun ve Mensuplarının buluşma etkinliğinin bu yıl 16.sı yapıldı.

 

Of İmam Hatip Lisesi’nin Konferans Salonunda düzenlenen etkinliğe Dernek Başkanı Mustafa Keskin, Dernek Yöneticileri, Of Müftüsü Recep Onat, Of Vaizi Hüseyin Güven, İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu, İstanbul İl Milli Eğitim Şube Müdürü Hamit Çakır, Okulun Eski İdarecilerinden Dursun Abdullahoğlu, Dursun Atamer ve Kemal Ayyıldız, Okulun eski ve yeni öğretmenleri ile okuldan mezun olan öğrenciler ve veliler katıldı.

 

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programın açılış konuşmasını Okul Müdür Vekili Mustafa Küçükali yaptı. Okul hakkında davetlilere bilgiler veren Küçükali, programa teşrifleri nedeniyle katılımcılara teşekkür etti.

 

Programda konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu, Of’taki eğitim faaliyetleri hakkında bilgiler verdi. Kabahasanoğu; “Milli Eğitim Müdürlüğünde Şube Müdürü olarak göreve başladığımız dönemde Of’taki okullarımızdan üniversite kazanan öğrenci sayımız çok düşüktü. Ama şükürler olsun bugün İmam Hatip’ten mezun olan öğrencilerimizin yarısı 4 yıllık fakültelere yerleşti. Eğitim için elimizden gelen her mücadeleyi vermeye hazırız. Ama bizim tek başımıza vereceğimiz mücadele yeterli değildir. Velisiyle, esnafıyla, idarecisiyle bir bütün olarak, el birliği ile mücadele ederek başarımızı daha yukarılara taşımalıyız. Bu okulumuzdan yetişmiş, ülkemizin çeşitli kurumlarında ülkemize hizmet eden çok değerli bürokratlarımız var. İnşallah gelecekte de ülkemize hizmet verecek önemli bürokratlar çıkartacaktır” ifadelerini kullandı.

 

Of’a eğitimci ve idareci olarak 23 yıl hizmet verdiğini belirten İstanbul İl Milli Eğitim Şube Müdürü Hamit Çakır; “Okulun ilk yıllarında eğitim faaliyetleri çok zor şartlar altında yürütüldü. Barakalarda eğitim veriliyordu. Çatılardan yağmur suyu akıyor, kitap ve defterlerimiz ıslanıyordu. Sınıflara ulaşmak için kalasların üzerinden yürüyorduk. Bugün İmam Hatip okulları çok iyi bir noktaya gelmiştir. İstanbul’daki okullarımız kolej havasındadır. Bir çok özel üniversiteden daha iyi şartlarda eğitim imkanı sağlıyoruz” diye konuştu.

 

Okulda görev yapan idareci ve öğretmenlerin duygu ve düşüncelerini paylaşmasının ardından Kadir Sevencan Hoca’nın yaptığı dua ile etkinlik sona erdi. 

 

Program sonunda okulu derece ile bitiren öğrencilere ödül verildi. Anadolu İmam Hatip Lisesi’ni birincilikle bitiren ve Marmara Üniversitesi Sosyoloji Yabancı Dil bölümünü kazanan Yusuf Kabahasanoğlu’na ödülünü İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu verirken İmam Hatip Lisesi’ni birincilikle bitiren ve Douz Eylül Üniversitesi Adalet MYO’yu kazanan Ramazan Bayraktar’a ödülünü Of Vaizi Hüseyin Güven verdi.

 

Program sonunda davetlilere geleneksel vuslat pilavı ikram edildi.

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
AZİZ ÖZKAN
AZİZ ÖZKAN - 7 yıl Önce

AKLIM HEP ORDAYDI HOCALARIMA SAYGILARIMI SUNUYOR ELLEİNDEN ÖPÜYORU..
ABİLERİME HÜRMETLERİMİ
ARKADAŞLARIMA SEVGİ VE SAYGILARIMI SUNARIMM
İYİKİ VARSINIZ....
İMAMHATİP RUHU SİZNLE YAŞAYACAKTIR...

SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21