OFGİAD’dan Çay Fabrikalarına ziyaret

Of Girişimci İş Adamları Derneği yöneticileri, Of’ta faaliyet gösteren özel sektör çay fabrikalarını ziyaret ederek bilgi alış verişinde bulundular.

OFGİAD’dan Çay Fabrikalarına ziyaret

Of Girişimci İş Adamları Derneği (OFGİAD) yönetimi faaliyetlerini ara vermeden sürdürüyor. Of'ta faaliyet gösteren özel sektör çay fabrikalarından Gürçay, Nissaçay, Ofçay ve Özçay ziyaret edilerek çalışmalarla ilgili görüş alış verişinde bulundular. Fabrikaların gezildiği ve sorunların paylaşıldığı ziyarette istihdam sorunu ve çalışmaların nasıl daha ilerilere götürülebileceği tartışıldı.

 

Gürçay İşletmesi Genel Müdürü Hayrullah Öztel, Ofgiad yönetim kuruluna yapmış oldukları bu ziyaretten dolay teşekkür ederek Of'un gelişmediğini ve esnafların bilinçli bir şekilde çalışması ve kabuğunu kırması gerektiğini söyledi.

 

Of Çay Of Şube Müdürü Nurettin Eymenoğlu ise yaptığı açıklamada; “İşletmemizi ziyaret eden ilk sivil toplum kuruluşusunuz. Bu hassasiyetinizden dolayı teşekkür ederim. Bölgemizde göç sorunu yaşandığından  işletmelerle üretici arasında kopukluk yaşanmaktadır. Sivil Tolum Kuruluşu olarak sizden gerekli  çalışmaları yapmanızı istiyoruz" diye konuştu.

 

Of'ta faaliyet gösteren işletmelere yönelik ziyaretlerin devem edeceğini belirten Ofgiad Başkanı Ali İhsan Ulusoy; “Bu ziyaretler esnasında esnafımızın sorunlarını dinleme fırsatı buluyoruz. Küçük esnaflarımızın işletmelerini geliştirebilmesi için bilinçlendirme seminerleri yapmayı planlıyoruz. Bölgemizde artan göç sonucu çay kırım süreleri uzamakta. Bu da verimliliği azaltmaktadır” dedi.

 

Başkan Ulusoy, Çay Fabrikalarının 26 Kasım'da İstanbul’da düzenlenecek olan Dünya Gıda Fuarına katılmalarının yararlı olacağını ifade etti.

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
ramazan çeliı
ramazan çeliı - 9 yıl Önce

Of iş dünyası adına OFGİADın çalışmaya başlamasını hayırlı buluyorum. guzel çalışmaların devamını dilerim.

SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21