Of’a Şehit Ali İhsan Bıyık Polis Merkezi Amirliği

Of Polis Merkezi Amirliği’nin adı Of Ali İhsan Bıyık Polis Merkezi Amirliği olarak değiştirildi. Şehit Necmi Çakır'ın adı Hayrat'a, Şehit Hüsnü Uyan'ın adı Dernekpazarı'na, Şehit İbrahim Akın'ın adı ise Çaykara'ya verildi.

Of’a Şehit Ali İhsan Bıyık Polis Merkezi Amirliği

Trabzon İl Emniyet Müdürlüğü tarafından Of Polis Merkezi Amirliği’nin adı Of Ali İhsan Bıyık Polis Merkezi Amirliği olarak değiştirildi.

Trabzon İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan çalışma ile 18 İlçede bulunan Polis Merkezi Amirliklerinin adları Şehit Polislerin isimleriyle değiştirildi.

Kararla birlikte Of Polis Merkezi Amirliği’nin adı Şehit Ali İhsan Bıyık Polis Merkezi, Dernekpazarı Polis Merkezi Amirliği’nin adı Şehit Hüsnü Uyan Polis Merkezi Amirliği, Hayrat Polis Merkezi Amirliği’nin adı Şehit Necmi Çakır Polis Merkezi Amirliği ve Çaykara Polis Merkezi Amirliği’nin adı Şehit İbrahim Akın Polis Merkezi Amirliği olarak değiştirildi.

Şehit Ali İhsan Bıyık Kimdir?

(03.03.1945-20.08.1972)

03.03.1945 tarihinde Of’ta dünyaya gelen ve Fındıkoba Mahallesi nüfusuna kayıtlı olan Ali İhsan Bıyık, Emniyet Genel Müdürlüğü Teknik ve Haberleşme Daire Başkanlığı Muhabere Şube Müdürlüğü emrinde çalışırken, 20.08.1972 tarihinde görevli olarak gittiği Mersin ilinde, idaresindeki otomobilin denize uçması sonucu boğularak şehit düşmüştür. Evli ve bir çocuk babası olan Şehit Ali İhsan Bıyık’ın kabri Fındıkoba Mahallesi’ndeki aile kabristanlığında bulunmaktadır.

Şehit Hüsnü Uyan Kimdir?

(01.03.1980 – 29.12.2008)

01.03.1980 tarihinde Of’ta dünyaya gelen ve Yeni Mahalle nüfusuna kayıtlı olan Hüsnü Uyan, Konya Selçuk Üniversitesi Gazetecilik Bölümü'nden mezun olduktan sonra polisliğe başvurdu. 2005 yılında eğitimini tamamlayarak Beyoğlu İlçe Emniyet Müdürlüğü Koruma Şube Büro Amirliği'nde göreve başladı. Uyan ailesinin beş çocuğundan en küçüğü olan Hüsnü Uyan, 2006 yılında babasını kaybetmişti. 2008 Eylül ayında, Ramazan Bayramı tatilinde nişanlanmış ve düğün hazırlıkları yapıyordu.

Görevlendirildiği Beyoğlu Sütlüce’deki AK Parti İstanbul İl Başkanlığı binasına 1 Aralık 2008 tarihinde teröristler tarafından yapılan bombalı saldırıda ağır yaralanan Hüsnü Uyan, Ok Meydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi yoğun bakım ünitesinde tedavi gördüğü sırada 29.12.2008 tarihinde kurtarılmayarak şehit düşmüştür.

Şehit Uyan 'ın naaşı 30.12.2008 tarihinde İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde yapılan törenin ardından Of'a getirildi. Şehit Uyan'ın naaşı, 31.12.2008 Çarşamba günü öğle namazına müteakip Of Çarşıbaşı Büyük Camii önünde düzenlenen törenin ardından Yenimahalle'deki aile mezarlığına defnedildi.

Şehit Necmi Çakır Kimdir?

24.04.1975 – 05.11.2015

24.04.1975 tarihinde Of’ta dünyaya gelen ve Sıraağaç Mahallesi nüfusuna kayıtlı olan Necmi Çakır, dönemin mahalle muhtarı Fahri Çakır’ın 4 evladından biridir. Diyarbakır Özel Harekat Şube Müdürlüğünde Özel Harekat Polisi olarak görev yaparken, 5 Kasım 2015 tarihinde Diyarbakır’ın Silvan ilçesinde güvenlik kuvvetleri ile bölücü terör örgütü mensupları arasında çıkan çatışmada başından ağır yaralandı. Necmi Çakır, kaldırıldığı Dicle Üniversitesi Hastanesinde yapılan bütün müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit düştü.

Şehit Polis Memuru Necmi Çakır’ın naaşı, 05.11.2015 Perşembe günü Diyarbakır İl Emniyet Müdürlüğünde düzenlenen töreninin ardından akşam saatlerinde Of Sıraağaç Mahallesindeki baba ocağına getirildi. Şehit Necmi Çakır’ın naaşı, 06 Kasım 2015 Cuma günü Of Çarşıbaşı Camii’nde kılınan Cuma Namazına müteakip mahşeri bir kalabalığın katıldığı cenaze töreninin ardından Sıraağaç Mahallesindeki aile mezarlığına toprağa verildi. Necmi Çakır, evli ve 2 kız babasıydı.

Şehit İbrahim Akın Kimdir?

Aslen Erzurumlu olan ve ailesinin 30 yılı aşkın süredir ikamet ettiği Bursa’da doğan İbrahim Akın, 2014 yılında Maçka İlçesine Polis Memuru olarak atanmıştı. 19 Temmuz 2016 tarihinde Maçka İlçesi'nde yol kontrolü yapan polis aracına ormanlık alandan teröristlerce ateş açılması sonucu 2 meslektaşı ile birlikte şehit olan 23 yaşındaki polis memuru İbrahim Akın, Trabzon’da düzenlenen törenin ardından memleketi Bursa'da toprağa verildi.

Trabzon İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

Aziz şehitlerimizin hatırasının yaşatılması amacıyla Trabzon Valiliğimizin teklifi, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımızın uygun görüşü ve İçişleri Bakanlığımızın Oluru ile Emniyet Müdürlüğümüz bünyesinde bulunan Bölge Trafik Denetleme İstasyon Amirliği ve Polis Merkezi Amirliklerine aşağıdaki tabloda belirtildiği şekilde şehitlerimizin isimleri verilmiştir.

Bu vesile ile bir kez daha aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz.

Ruhları şad mekânları cennet olsun.

Akçaabat Polis Merkezi Amirliği

Akçaabat Şehit Mürsel HACIOĞLU Polis Merkezi Amirliği

Araklı Polis Merkezi Amirliği

Araklı Şehit Ümit YILDIRIM Polis Merkezi Amirliği

Arsin Polis Merkezi Amirliği

Arsin Şehit Kamil KOÇ Polis Merkezi Amirliği

Beşikdüzü Polis Merkezi Amirliği

Beşikdüzü Şehit Mehmet ZIP Polis Merkezi Amirliği

Beşikdüzü Bölge Trafik Denetleme İstasyon Amirliği

Beşikdüzü Şehit Ahmet BİRİNCİ Bölge Trafik Denetleme İstasyon Amirliği

Çaykara Polis Merkezi Amirliği

Çaykara Şehit İbrahim AKIN Polis Merkezi Amirliği

Çarşıbaşı Polis Merkezi Amirliği

Çarşıbaşı Şehit Mustafa BİRİNCİ Polis Merkezi Amirliği

Düzköy Polis Merkezi Amirliği

Düzköy Şehit Ahmet YILDIRIM Polis Merkezi Amirliği

Dernekpazarı Polis Merkezi Amirliği

Dernekpazarı Şehit Hüsnü UYAN Polis Merkezi Amirliği

Hayrat Polis Merkezi Amirliği

Hayrat Şehit Necmi ÇAKIR Polis Merkezi Amirliği

Köprübaşı Polis Merkezi Amirliği

Köprübaşı Şehit Tahsin BÜLBÜL Polis Merkezi Amirliği

Maçka Polis Merkezi Amirliği

Maçka Şehit Miraç ÖZCAN Polis Merkezi Amirliği

Of Polis Merkezi Amirliği

Of Şehit Ali İhsan BIYIK Polis Merkezi Amirliği

Sürmene Polis Merkezi Amirliği

Sürmene Şehit Mehmet SEKBAN Polis Merkezi Amirliği

Şalpazarı Polis Merkezi Amirliği

Şalpazarı Şehit Olgun GÜLAY Polis Merkezi Amirliği

Tonya Polis Merkezi Amirliği

Tonya Şehit Metin KÖKSAL Polis Merkezi Amirliği

Vakfıkebir Polis Merkezi Amirliği

Vakfıkebir Şehit Osman YILMAZ Polis Merkezi Amirliği

Yomra Polis Merkezi Amirliği

Yomra Şehit Hakan YAVUZ Polis Merkezi Amirliği

Taksim Polis Merkezi Amirliği

Taksim Şehit Akın ÇELEBİ Polis Merkezi Amirliği

Çarşı Polis Merkezi Amirliği

Çarşı Şehit Yunus ÇAVDAR Polis Merkezi Amirliği

Of Ajans

Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2020, 03:07

Yüksel Yaşar

YORUM EKLE
YORUMLAR
ALİ
ALİ - 8 ay Önce

❤️

SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21