Of’a Millet Bahçesi geliyor

Resmi Gazete’de yayınlanan kamulaştırma kararı ile Of’un Merkez Sulaklı Mahallesi’nde Yalı Caddesi ile Cumhuriyet Caddesi arasında kalan alan, Millet Bahçesi yapılmak üzere kamulaştırılacak.

Of’a Millet Bahçesi geliyor
banner71

4 Ekim 2019 tarih ve 30908 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan kamulaştırma kararı ile Of Merkez Sulaklı Mahallesi’ne Millet Bahçesi yapılacak.

 

Resmi Gazete’de yayınlanan 1597 Sayılı Karar’da;

“Trabzon İli, Of İlçesi, Sulaklı Mahallesi sınırları içerisinde bulunan ve ekli listede ada ve parsel numaraları bertilen taşınmazların kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında planlanan “Millet Bahçesi Projesi’nin hayata geçirilmesi amacıyla Of Belediye Başkanlığı tarafından acele kamulaştırılmasına, 2942 sayılı Kamulaştırma Kanununun 27.ci maddesi gereğince karar verilmiştir” ifadelerine yer verildi.

 

Karar kapsamında Belediye Meydanından başlamak üzere Çarşıbaşı Sokak’a kadar Yalı Caddesi’nin güney tarafında kalan alan ile Cumhuriyet Caddesi’nin kuzey tarafında kalan alan, bir başka ifadeyle Orta Sokak’ın Yalı Caddesi ile Cumhuriyet Caddesi arasında her iki yanındaki binaların bulunduğu alan kamulaştırılacak.

 

Kamulaştırılacak alanda yeniden bina ve yapı yapılamayacak olup alan, Millet Bahçesi olarak düzenlenecek.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21