Of’a mevsimin ilk karı düştü

Tüm Türkiye’yi etkisi altına alan kar yağışı dün gece Of’ta da etkili oldu. Belde ve köyler beyaz örtüyle kaplanırken şehir merkezi etkilenmedi.

Of’a mevsimin ilk karı düştü

Tüm Türkiye hafta sonundan itibaren soğuk ve yağışlı havanın etkisine girdi. Birçok ilde etkili olan kar yağışı, dün gece Of’ta da etkili oldu. Akşam saatlerinde başlayan sert ve soğuk hava, gece geç saatlerde kara dönüştü.

 

Kar, Of Şehir merkezini fazla etkilemese de belde ve köylerde her yer beyaz örtüyle kaplandı. Yüksek kesimlerde kar kalınlığının 20 ila 30 cm’ye ulaştığı ifade ediliyor.

 

Meteorolojiden alınan verilere göre Of’ta Çarşamba ve Perşembe günleri kar yağışı var. Cuma ve Cumartesi günleri parçalı bulutlu olması beklenen hava durumunun Pazar günü karla karışık yağmurlu olması bekleniyor.

 

Hava sıcaklıkların 2 ila 4 derece arasında değişmesi beklenirken Perşembe günü hava sıcaklığının -1’e düşmesi bekleniyor.

 

Kar yağışına en çok sevinenler ise çocuklar oldu. Kar yağışı nedeniyle 12 Aralık Perşembe günü tüm okullar bir gün süreyle tatil edildi.

Sosyal Paylaşım sitelerinde paylaşılan kar manzaraları ise beğeni ve paylaşım rekorları kırıyor.
 

İşte Of Merkez, Belde ve Köylerden Of Havadis’in objektiflerine ve sosyal medyaya yansıyan kar manzaraları…

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
mehmet  VURAL
mehmet VURAL - 8 yıl Önce

Gurbet ellerindeyiz.Doğup büyüdüğümuz yerlere çok uzağız.Bu güzel siteden en azından ofumuzun kış manzarasını seyretmek bize keyif verdi doğrusu.

sefa
sefa - 8 yıl Önce

belediye ye aday adayı olan arkadaşlar sıcak koltuklarında boş yere atıp tutacaklarına birer kepçe ayarlayıp köylerimizin yolunu açsalar daha yararlı olurlar

SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21