Of’a Mahmut Efendi Camii ve Külliyesi

Of’un yetiştirdiği önemli Din Alimlerinden biri olan Mahmut Ustaosmanoğlu, adına Of’ta Mahmut Efendi Camii ve Külliyesi inşa ediliyor.

Of’a Mahmut Efendi Camii ve Külliyesi

Of İlim ve Kültür Hizmetleri Derneği, Of’un yetiştirdiği önemli Din Alimlerinden biri olan Mahmut Ustaosmanoğlu adına Of’ta Mahmut Efendi Camii ve Külliyesi için çalışmalara başladı.

 

İrfanlı Mahallesi Çaykara Yolu üzerinde eski 28 Şubat İlkokulu’nun bulunduğu alanda inşa edilecek Camii ve Külliye için hafriyat çalışmaları sürüyor.

 

Yol seviyesinden oldukça yüksekte olan arsanın yol seviyesine indirme çalışmaları devam ediyor. 3 bin m2 alan üzerinde inşa edilecek olan Camiinin 1200 kişilik olması planlanıyor. Selçuklu mimarisinden esinlenerek hazırlanan projede tek minareli olarak inşa edilecek camii, Of’ta bir ilk olma özelliği de taşıyacak.

 

Camiinin altında 1100 m2’lik bir sohbet salonu yapmayı planlayan dernek yönetimi, Külliye içerisinde yaklaşık 250 yataklı bir Kur’an Kursu da inşa edecek.

 

Of İlim ve Kültür Hizmetleri Derneği Başkanı Reşat Akyüz yaptığı açıklamada, “geç kalınmış bir projeyi hayata geçirmek üzere yola çıktık. Of’a yakışır güzel bir proje olacağını düşünüyoruz. İnşallah hayırsever halkımızın katkı ve dualarıyla bu güzel eseri kısa sürede Of’a kazandırırız. Külliyenin yaklaşık 10 trilyona mal olması bekleniyor. Hayırsever halkımızın yardım ve desteklerini bekliyoruz” diye konuştu.

 

Camii ve Külliyeye katkı sunmak isteyen hayırseverler yardımlarını Kuveyttürk 7890038 nolu hesap ile Türkiye Finans 808726 nolu hesaplara yapabilirler.

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
DURSUN SULUKAN.
DURSUN SULUKAN. - 9 yıl Önce

ÖNDERLİK EDENLERDEN ALLAH RAZI OLSUN İLÇEMİZEDE BU YAKIŞIR.

Bora AKYÜZLÜ
Bora AKYÜZLÜ - 9 yıl Önce

10 Trilyonun Halka Hizmet İçin Kullanılması Camii Yapmaktan Daha Çok Sevap Kazandırır Diye Düşünüyorum.. Her Köşeye 1000'er Kişilik Camii Yapmanın Espirisini Anlamıyorum...Yazık Bu Paralara O Camiilerde Kaç Kişi Namaz Kılıyor ? Hiç Düşündünüz Mü ? Çarşıbaşı Camii Doldurulamaz İkin ( Cuma ve Cenaze Namazları Dışında ) Bu Yapılan İsraf Değil Midir ??

ademoğlu
ademoğlu - 9 yıl Önce

koskoca carşıbaşı camii dururken sanayiye camii yaparsak buda olur

offffffffffffffffffff
offffffffffffffffffff - 9 yıl Önce

bukadar din dişmanı olmayın beyler bu din kimin dini allah aşkına utanın ya

Bora AKYÜZLÜ
Bora AKYÜZLÜ - 9 yıl Önce

Yapmadım .. Sadece İsraf Olduğu Kanaatindeyim ..

SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21