Of’a bir savcı ve 3 hakim ataması yapıldı

29 Kasım 2016 tarihli resmi gazetede yayınlanan kararname ile Of’a 3 yeni hakim ataması yapıldı.

Of’a bir savcı ve 3 hakim ataması yapıldı
banner71

15 Temmuz sürecinin ardından bir çok kurumda olduğu gibi Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulunda da önemli değişimler yaşandı. Çok sayıda hakim ve savcı görevinden alınırken yerlerine yeni atamalar yapıldı.

 

Rutin tayinler nedeniyle Of’tan başka yerlere hakim ve savcı ataması yapıldığından Of’un hakim ve savcı sayısında azalma yaşanmıştı.

 

7 Eylül 2016 tarihinde yapılan atama sonucunda Konya Cumhuriyet Savcısı Adayı Muhammet Emin Arslan Of Cumhuriyet Savcılığı’na atanırken aynı atamada Kırıkkale Hâkim Adayı Metin Tekin de Of Hakimliği görevine atanmıştı.

  

12 Ekim 2016 tarihinde yapılan 6. Dönem Adli Yargı Hâkim ve Cumhuriyet Savcı Adaylarına İlişkin Kur'a Kararnamesi sonucunda Ankara Hâkim adayı Mustafa Gümrah Apak Of Hâkimliği görevine atanmıştı.

 

18 Ekim 2016 tarihinde yapılan atama sonucunda Of Hakimleri Tarık Polat Sulakyurt Hâkimliği görevine atanırken Of Hâkimi Metin Tekin ise Çankırı Hâkimliği görevine atanmıştı.

 

8 Kasım 2016 tarihinde Kur'a Çeken Adli Yargı Hâkim ve Cumhuriyet Savcı Adaylarına ilişkin kur'a kararnamesi sonucunda ise İzmir Hâkim Adayı Ayşe Akgül ile Mersin Hâkim Adayı Duygu Güder Of Hâkimliği görevine atanmışlardı.

 

Bu atamalara ilişkin karar 29 Kasım 2016 tarihli Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi.

 

Bu atamalarla Of Cumhuriyet Savcılığına Muhammet Emin Arslan atanırken, Of Hakimliklerine ise Mustafa Gümrah Apak, Ayşe Akgün ve Duygu Güder atandı.

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
DURSUN SULUKAN.
DURSUN SULUKAN. - 4 yıl Önce

İLÇEMİZDEN BAŞKA BİR İL VEYA İLÇEYE ATANANLAR VE İLÇEMİZE YENİ ATANAN HAKİM VE SAVCILARA YENİ GÖREVLERİNDE BAŞARILAR DİLERİM.

SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21