Of Ziraat Odası’ndan Yerli Malı haftası kutlaması

Of Ziraat Odası tarafından düzenlenen “Yerli Malı Haftası” etkinliğinde konuşan Of Kaymakamı Eyüp Fırat; “Son dönemde yaşadığımız krizler, yerli üretimin önemini ortaya koymuştur” dedi.

Of Ziraat Odası’ndan Yerli Malı haftası kutlaması

Of Ziraat Odası Başkanlığı tarafından “Yerli Malı Haftası” nedeniyle bir etkinlik düzenlendi.

 

Odanın konferans salonunda düzenlenen etkinlikte konuşan Of Kaymakamı Eyüp Fırat; “Çocukluğumuzun en güzel anılarından olan yerli malı haftamızı düzenlediği bu güzel etkinlikle bizlere yeniden hatırlatan Oda Başkanımız Mehmet Yüksel beye ve oda çalışanlarına teşekkür ediyorum. Son dönemlerde yaşadığımız ekonomik krizler, birlere yerli malının, yerli üretimin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha gösterdi. Yerli mallarımıza ve yerli üretimlerimize çok değer vermeliyiz” ifadelerini kullandı.

 

Etkinlikte gazeteci yazar Ahmet Şefik Mollamehmetoğlu Yerli Malı Haftası ile ilgili söyleşi sunarken Doç. Dr. Hilal Yıldız ise Yerel Gıda ve bu gıdalara karşı tüketici yaklaşımı konusunda bilgilendirme yaptı.

 

Folklor gösterileri ve yöresel sanatçıların seslendirdiği birbirinden güzel türkülerin yer aldığı halk müziği konseri ile gece sona erdi.

 

Etkinlikler kapsamında açılan yöresel resim ve yöresel ürünler sergisini gezen Kaymakam Fırat, Oda Başkanı Yüksel’den ürünler hakkında bilgiler aldı.

 

Programa Kaymakam Fırat ve Başkan Yüksel’in yanı sıra Jandarma Karakol Komutanı Tanju Tanrıverdi, Askerlik Şubesi Başkanı Özkan Göç, Emniyet Müdürü Gürkan Demirkan, Memursen İlçe Başkanı Yüksel Yaşar, Of Medya Derneği Başkanı İzzet Keleş, Daire Amirleri, Mahalle Muhtarları ve vatandaşlar katıldı.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21