Of Yurdu ile Mardin Yurdu kardeş oldu

Kredi ve Yurtlar Kurumuna bağlı Of Yurt Müdürlüğü ile Mardin Yurt Müdürlüğü arasında imzalanan protokolle iki yurt kardeş yurt oldular.

Of Yurdu ile Mardin Yurdu kardeş oldu
Yurtkur tarihinde ilk defa hayata geçirilen proje ile Of Yurt Müdürlüğünde barınan öğrenciler ile yurt personeli, Mardin Yurdunu ziyaret ettiler. Yaklaşık bir hafta boyunca Doğu Anadolu Bölgesinin ve Mardin’in Tarihi ve Turistik yerlerini gezen öğrenciler, Mardin Valisi Dr. Ahmet Çetin’i de makamında ziyaret ettiler.
 
Of Yurt Personelini ve öğrencileri Mardin’de ağırlamaktan son derece mutlu olduklarını belirten Mardin Valisi Dr. Ahmet Çetin, Of Yurt Müdürü Ayhan Aydın’a ve öğrencilere teşekkür etti. Valilikte düzenlenen protokolle Of Yurdu ile Mardin Yurdu, kardeş yurt ilan edildiler.
 
Kurumun misyonuna uygun olarak yoğun bir şekilde sosyal, kültürel ve sportif faaliyetleri organize ettiklerini belirten Of Yurt Müdürü Ayhan Aydın, Öğrencilerimizin sosyal hayatın her alanında yer almalarını amaçlıyoruz. Yunus Emre’nin “Ben gelmedim dava için, benim işim sevi için Dost'un evi gönüllerdir, gönüller yapmağa geldim” felsefesinden yola çıkarak bugün burada çok önemli bir sosyal projenin protokolünü imzaladık. Ülkemizin birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularının yeşerdiği bir zamanda kardeşlik köprüsü kurarak Kardeş Yurt Projesini hayata geçirdiğimiz için mutluyuz. Genel Müdürlüğümüz kurumumuzda ilk olan bu projeyi onaylayarak Of Yurdunu onurlandırmışlardır. Sayın Valimizin de projeyi önemseyip bizleri makamında kabul etmesi ve protokolü huzurunuzda imzalamamız bizlere gurur vermiştir. Sayın valimize ve Mardin Yurdunun değerli yöneticilerine teşekkür ediyorum” diye konuştu.
 
Kredi Yurtlar Kurumu Genel Müdürü Prof. Dr. Recep Kaymakcan’a teşekkür eden Aydın, “Projenin hayata geçirilmesinde emeği olan Trabzon Bölge Müdürümüz Haydar Bayrak’a, Mardin Belediye Başkan Yardımcısı Murtaza Varlık’a, Artuklu Üniversitesi Genel Sekreteri Murat Dilmen’e, Mardin Yurt Müdürü Hüseyin Can ve tüm personeline de teşekkürlerimizi sunuyorum. İnşallah en kısa sürede Mardinli dostlarımızı Of’a bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21