Of ve Çevresi KYDD’nin 9.olağan kongresi yapıldı

Of ve Çevresi Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, 9.olağan genel kurlunu yaparak yeni yönetimini belirledi.

Of ve Çevresi KYDD’nin 9.olağan kongresi yapıldı
banner71
Merkezi Trabzon’da bulunan Of ve Çevresi kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin 9.olağan genel kurulu yapıldı.
 
Tek liste halinde gidilen seçimlerde mevcut başkan Ahmet Aksoy’un başkanlığındaki liste güven tazeleyerek yola devam dedi.
 
Başkan Aksoy dernek faaliyetleri ile ilgili olarak yaptığı açıklamada hedeflerinde Trabzon’da 250 kişilik öğrenci yurdu projesi olduğunu söyledi.
 
Derneğin bugüne kadar yapmış olduğu faaliyetlerle Of ilçesinin sosyal ve kültürel hayatına önemli katkılar sağladığını belirten Aksoy, “başta Of Teknoloji Fakültesi olmak üzere, Kültür Merkezi, Teknoloji Fakültesi Lojmanları gibi yatırımların gerçekleşmesinde düşünce ve yapım aşamasında Oflu İşadamları ve siyasetçilerin de yardımlarıyla Of’a önemli katkılar sağladık” diye konuştu.
 
Of Teknoloji Fakültesi 2011-2012 Eğitim ve Öğretim yılında İnşaat Mühendisliği ve Ağaç İşleri Endüstrisi Mühendisliği branşlarında öğrenci alarak eğitim vermeğe başlayacağını belirten Aksoy, “ayrıca Oflu fakir üniversite öğrencilerine burs vermekteyiz. Bu bursları ileriki yıllarda artırarak devam ettirmeyi hedeflemekteyiz” ifadelerini kullandı.
 
Aksoy, yeniden seçilen yönetim kurulunun bu dönem hedeflerindeki en önemli projelerinin Trabzon'da Kalkınma Mahallesi’nde derneğe ait arsa üzerinde Oflu öğrenciler için 250 kişilik bir öğrenci yurdu inşa etmek olduğunu söyledi. 
 
Dernek Başkanı Aksoy; “Derneğimiz Türkiye'nin her tarafında bulunan varlıklı Oflu hemşerilerimizin yardımlarıyla bugüne kadar yapılan hizmetleri bundan sonra da aynı şevkle devam ettirme azminde olacaktır. Derneğimize, bugüne kadar yaptıkları, bundan sonra da yapacakları maddi ve manevi katkıları olan herkese teşekkürü  bir borç bilmektedir” dedi.
 
Of ve Çevresi Kültür ve Yardımlaşma Derneği Yönetim Kurulu şu isimlerden oluşuyor;
Başkan:
Ahmet Aksoy
Yönetim kurulu Üyeleri;
Ahmet Ömeroğlu-Celal Şahin-M.Yılmaz Odabaş-Servet Mete-Ahmet Ulusoy-Mustafa Karakolcu-Hüseyin Karakaş-M.Yılmaz Kar-Nurettin Tandoğan-Adnan Çakıroğlu-Fahrettin Ulu-Behzat Nuoğlu
 
Yönetim Kurulu Yedek:
Hüseyin Çakır-İzzet Hacıömeroğlu-Yusuf İslamoğlu-Musa Paksoy-Osman Kenan Aksoy-Ahmet Vahapoğlu-Barbaros Bulut-Ali Çakıroğlu-Adnan Akçınar

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21