Of TSO’dan 60 kişiye uygulamalı girişimcilik eğitimi

Of Ticaret ve Sanayi Odası tarafından DOKA ve KOSGEB işbirliği ile düzenlenen Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Kursu ile 60 girişimciye hibe ve kredi destekli iş imkanı sundu.

Of TSO’dan 60 kişiye uygulamalı girişimcilik eğitimi

Of Ticaret ve Sanayi Odası (OF TSO) 2013 yılı Teknik Destek Programı çerçevesinde Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA ) ile imzalanan protokol gereğince düzenlediği Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi kursuna yaklaşık 200 girişimci başvuru yaptı.

 

Oda bünyesinde oluşturulan kurul tarafından başvurular arasından kursa alınacak 60 kişi, proje bazında değerlendirilerek belirlendi.

 

8 Temmuz tarihinde başlayan ve eğitmen Özgür Eyiol tarafından verilen eğitim, 31 Temmuz’da sona erdi. Eğitimi başarıyla tamamlayan kursiyerlere düzenlenen törenle katılım belgeleri verildi.

 

OF TSO Başkanı Erdal Saral ve Yönetim Kurulu Üyeleri’nin hazır bulunduğu törene Kosgeb Trabzon Hizmet Merkezi Müdürü Dr. Mehmet Turhal, Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı İzleme ve Değerlendirme Biriminden Fatih Ege ve kursiyerler katıldı.

 

Törende girişimci adaylarına hitap eden Oda Başkanı Erdal Saral; “Bu eğitim, içinde girişimcilik ruhu ve projesi olup da hayata geçiremeyenler için büyük fırsat yaratmıştır. Kursa katılan ve başarıyla tamamlayan tüm katılımcılara teşekkür ediyorum. Girişimciliklerinizi hayata geçirmenizi temenni ediyorum” dedi

 

OF TSO, DOKA ve KOSGEB işbirliği ile düzenlenen Uygulamalı Girişimcilik Eğitimine katılıp sertifikalarını almaya hak kazanan girişimcilerin hazırlayacakları projeler sonrasında ilk etapta 30 bin TL’ye varan hibe ve 70 bin TL’ye varan sıfır faizli geri ödemeli kredilerden faydalanacağını belirten Saral, “İş fikri olan herkesin önüne girişimciliği bir seçenek olarak sunmak, iş kurmayı planlı bir süreç haline getirmek, başarıyı artırmak ve girişimcilik kültürünü yaygınlaştırmak amacıyla odamız girişimciliği desteklemeye devam edecektir” ifadelerini kullandı.

 

Uygulamalı Girişimcilik Eğitimine katılıp, eğitim sonunda sertifikalarını alan kursiyerlerin bilinçli birer girişimci olacağına inandığını belirten Başkan Saral, “Sizlerin Of’un ekonomisine istihdam ve katma değer sağlayacağınıza inanıyorum. Tüm katılımcılara başarılar diliyorum” diye konuştu.

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mustafa Sakal
Mustafa Sakal - 9 yıl Önce

Sayın başkan komşum Erdal Başkana teşekkürler ALLAH razı olsun Of için yıllardır çok emek verdi uzakta olsa takip ediyorum Of'un böyle girişimci insanlara ihtiyacı var onlara hep destek olalım herkese selamlar

SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21