OF TSO, Somali’deki açlığa yardıma çağırıyor

Of Ticaret ve Sanayi Odası, Afrika ve Somali’deki açlık için Of İş Dünyasını yardıma çağırdı.

OF TSO, Somali’deki açlığa yardıma çağırıyor
banner71
Afrika kıtasında yaşanan kuraklık ve Somali’de insanların açlıktan ölmesi üzerine Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile Diyanet ileri Başkanlığı’nın ortaklaşa başlattığı yardım kampanyası çerçevesinde Of Ticaret ve Sanayi Odası Yönetimi de Ofluları yardıma çağırdı.
 
İşte Of TSO Başkanı Erdal Saral tarafından yapılan basın açıklaması ve yardımların aktarılacağı Banka Hesap Numarası; 
 
Saygıdeğer Basın Mensupları;
Dünyanın en fakir kıtası olan Afrika’da 40 milyonun üzerinde insanın açlık tehlikesiyle karşı karşıya kaldığı, her üç Afrikalıdan birinin yetersiz beslendiği, son 60 yılın en büyük kuraklığının yaşandığı, bu kuraklık nedeni ile Afrikalı insanların bulundukları yerlerden göç etmek zorunda kaldıkları, tek umutlarının mülteci kamplarında verilecek olan yemek ve su sayesinde hayatta kalabilmek olduğu ve bu kuraklığın başta çocuklar olmak üzere binlerce insanın yaşamını tehdit ettiği, kısacası bir insanlık dramının yaşandığı tüm kamuoyunca bilinmektedir.
 
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği de açlık ve kuraklık felaketine karşı duyarsız kalmayarak, Afrika ülkelerine gerekli maddi yardımın ve desteğin sağlanması amacıyla Diyanet İşleri Başkanlığı ile işbirliği yaparak 1 milyon TL bağışta bulunarak yardım kampanyası başlatmıştır.
 
Değerli hemşehrilerimiz ve odamızın saygıdeğer üyeleri,
Dünyanın hangi köşesinde olursa olsun muhtaç insanlara yardım eli uzatmak, çok uzaklarda olsalar da birileri açken tok yatmamak, insanlığın birlik ve dirliği için elimizdeki nimetleri paylaşmak ve mesafeleri hiçe sayarak gönül köprüleri kurmak için üzerimize düşeni biz de yapmalıyız.
 
Mübarek Ramazan ayı ve Oruç, dinî inanç ve ibadet özelliklerinin yanı sıra, sosyal adalet ve dayanışma konusunda toplumun bağlarını güçlendirir.
 
Peygamber Efendimizin "Komşusu açken tok yatan bizden değildir" Hadis-i Şerîfini hatırlayarak, Of iş alemi olarak Ramazan ayının rahmet ve bereketini, Afrika’ya yardım elimizi uzatarak göstermeliyiz.
 
Ümit ediyoruz ki fitrelerimiz ve yardımlarımız uzaklarda hayata tutunmaya çalışan canlara hayat olacaktır.
 
Of Ticaret ve Sanayi Odası
Yönetim Kurulu
 
Gönderilecek yardımların fitre yerine geçeceği Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından açıklanmıştır.

Bu kampanya kapsamında toplanan yardımlar, Başbakanlığın 2011/9 genelgesi kapsamında Diyanet İşleri Başkanlığına aktarılacak ve resmi kanallar üzerinden Afrika’ya ulaştırılacaktır.
 
BANKA HESAP NUMARASI

Türkiye İş Bankası TOBB Şubesi
“TOBB – Afrika Açlık Felaketi Yardım Hesabı”  

IBAN numarası TR88 0006 4000 0014 3750 0003 33

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21