Of Toplum Sağlığı Merkezinden kanser ve sigara uyarısı

Of Toplum Sağlığı Merkezi tarafından kanserden korunma ve sigaranın zararları konusunda bilgilendirme yapıldı.

Of Toplum Sağlığı Merkezinden kanser ve sigara uyarısı

4 Şubat Dünya kanser günü ve 9 Şubat Dünya Sigarayı Bırakma Günü olması nedeniyle Of Toplum Sağlığı Merkezinde vatandaşlara yönelik bilgilendirme ve bilinçlendirme eğitimi veriliyor.

 

Trabzon İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı Kanser Tarama ve Tanıtma Aracı Of Toplum Sağlığı Merkezinde halka kanser ve sigaranın zararları konusunda bilgi veriyor.

 

Of İlçe Sağlık Müdürü Barış Çağlar yaptığı açıklamada; “Vatandaşlarımızın kansere karşı duyarlılığını artırmak ve kötü alışkanlıklardan uzak tutmak için kansere yol açan etkenleri hemşirelerimiz anlatıyor. Konularla ilgili broşür dağıtım yardım almak için nerelere nasıl başvuracaklarını anlatıyor. Mobil aracımızla okullara da giderek öğrencilere kısa film ve slaytlar gösterilerek farkındalık oluşturulmaya çalışılıyor. Kanserin en büyük nedenlerinden biri de sigaranın kullanımı ve sigara içilen yerde bulunma yani pasif içiciliktir. Sadece nefesle değil ciltle de birçok ölümcül hastalığa neden oluyor. Vatandaşlarımıza Sağlıklı yaşamak için özellikle sigaradan ve sigara içilen ortamlardan uzak durmalarını tavsiye ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

Of Toplum Sağlığı Merkezi bahçesinde kurulan stantta kanser ve sigaranın zararları konusundaki eğitimler hemşireler; Emel Kılıçarslan Yılmaz, Serap Erdem, Aysel Bostan ve Yasemin Er tarafından veriliyor. 

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21