Of Teknoloji öğrencilerine afet eğitimi

Trabzon AFAD tarafından Karadeniz Teknik Üniversitesi Of Teknoloji Fakültesi öğrencilerine ve çalışanlarına “Afet Bilinci Eğitimi” verildi.

Of Teknoloji öğrencilerine afet eğitimi

Trabzon İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) tarafından KTÜ Of Teknoloji Fakültesi çalışanlarına ve öğrencilerine afet eğitimi verildi.

Üniversitenin Sivil Savunma Uzmanlığı tarafından organize edilen seminer, Trabzon İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü’nde görevli Endüstri Mühendisi Serpil Kadıoğlu, Jeoloji Mühendisi Safiye Sekban ve Arama Kurtarma Teknisyeni Ramazan Özdemir tarafından sunuldu.

Eğitimde; Afetlerde Doğru Davranış Şekilleri Nelerdir? Güvenli Yaşam Kültürü Nedir? İlk 72 Saat Nedir? Afet Planı Nasıl Hazırlanır? Tehlike Nedir? Tehlike Avı Nasıl Yapılır, Gönüllülük, Afet Farkındalık, Tahliye ve Çadır Kurma eğitimleri verilerek Yangın Tatbikatları yapıldı.

"Afete Hazırlık Kulübü üyeleri AFAD Gönüllüsü Oluyor" teması ile Afete Hazırlık Kulübü faaliyetleri altında AFAD Gönüllülük Sisteminin tanıtımı yapılarak katılımcı gençlere “Afet Gönüllüsü” olunabileceği vurgusu yapıldı.

Eğitimlerin ardından Of Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İrfan Acar, seminer ve tatbikatı sunan Kadıoğlu, Sekban ve Özdemir’e teşekkür etti.

Of Ajans

Güncelleme Tarihi: 25 Mayıs 2022, 01:14

Yüksel Yaşar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21