Of Teknoloji Fakültesi’nde 8. Mezuniyet Töreni

2009-2010 eğitim öğretim döneminde eğitim vermeye başlayan Of Teknoloji Fakültesi, düzenlenen mezuniyet töreni ile 8.dönem öğrencilerini mezun etti.

Of Teknoloji Fakültesi’nde 8. Mezuniyet Töreni

Of Teknoloji Fakültesi’nin 8.dönem mezunları için Şehit Prof. Dr. İlhan Varank yerleşkesinde mezuniyet töreni düzenlendi.

Törene Of Kaymakamı Hayrettin Çiçek, Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu, KTÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Halil İbrahim Okumuş, Siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının yöneticileri, daire amirleri, yerel basın temsilcileri, öğrenciler, aileleri ve kalabalık davetliler katıldı.

Yazılım Mühendisliği bölümü öğretim elemanlarından Arş. Gör. Işılay Bozkurt’un sunuculuğunu yaptığı tören, saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başladı.

Açılış konuşmasını yapan Of Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İrfan Acar; “Bu anlamlı günde bizlere katıldığınız ve sevincimize ortak olduğunuz için şahsım ve fakültem adına hepinize teşekkür ediyor, sizleri saygı ve sevgiyle selamlıyorum. Her sene buruk bir sevinçle öğrencilerimizi hayata uğurluyoruz. Bugün burada, Fakültemizin 8. mezuniyet törenini 130 mezun öğrencimizle gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Üniversitemiz Yükseköğretim Kalite Kurulunun Kurumsal Akreditasyon Programı kapsamında 5 yıllık tam akreditasyona sahip, Araştırma Üniversitesi statüsü kazanmış, Türkiye’nin 4. Üniversitesi olarak kurulan köklü bir üniversitedir. Bu köklü kurumda, kuruluş tarihinden bugüne kadar, ciddi ve nitelikli bir eğitim vermek misyon olarak belirlenmiş ve bu misyondan hiçbir zaman ödün verilmemiştir. Bizler de Of Teknoloji Fakültesi olarak gerek eğitim öğretim ve gerekse ar-ge faaliyetleri anlamında kurumsal hedefler doğrultusunda önemli çalışmalar gerçekleştirdik. 2021-2022 akademik yılında 2 önemli proje tamamlayarak 6 ilimizde 15 adet teknoloji sınıfı ve Fakültemize de 2 adet laboratuvar kazandırmış olduk. Yine Fakültemiz öğrencilerinin TÜBİTAK 2209-A ve 2209-B projelerinde göstermiş oldukları önemli başarılarından bahsetmek istiyorum. Üniversitemizin TÜBİTAK öğrenci projelerinde en başarılı fakültelerinden biri olarak eğitim öğretimde; araştırmacı, proje eksenli gelişmeye açık ve uygulayıcı mühendisler yetiştirmeyi hedeflerimizin başına koymuş durumdayız. Bu başarılarda payı olan başta Üniversite yönetimimize, danışman hocalarımıza ve projeci gençlerimize olmak üzere emeği geçen tüm paydaşlarımıza huzurlarınızda teşekkürlerimi sunarım” ifadelerini kullandı.

Rektör yardımcısı Prof. Dr. Halil İbrahim okumuş, Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu ve Of Kaymakamı Hayrettin Çiçek kısa birer konuşma yaptılar.

2021-2022 eğitim-öğretim yılı fakülte birincisi Tuğçe Erdoğan, mezun öğrenciler adına duygularını dile getirerek; “Bizlerin başarılı olması için gayret eden değerli hocalarımıza, anne-babalarımıza, akademisyenlerimize, fakültemiz yönetimine, idari personele ve tüm Oflulara teşekkür ediyorum” dedi.

2021-2022 eğitim-öğretim yılında Of Teknoloji Fakültesi’nin 8.dönem mezunları arasından dereceye giren öğrencilere fakülte yönetimi tarafından çeşitli hediyeler verildi. Fakülte birincisi ve İnşaat Mühendisliği bölüm birincisi Tuğçe Erdoğan’a, Fakülte ikincisi İnşaat Mühendisliği bölüm ikincisi İbrahim Altuntaş’a ve Fakülte üçüncüsü Yazılım Mühendisliği bölüm birincisi Hatice Kübra Öçal’a Dekan Prof. Dr. İrfan Acar tarafından şampiyon Trabzonspor’un formaları hediye edildi.

Mezuniyet yemininin ardından kepler havaya fırlatıldı. Tören sonunda Oflu İş insanı Remzi Çakır tarafından davetlilere öğlen yemeği ikram edilirken, gün boyu Özçay Kooperatifi tarafından sıcak çay ikram edildi.

Of Ajans

Güncelleme Tarihi: 24 Haziran 2022, 09:16

Yüksel Yaşar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21