Of Teknoloji Fakültesinde 3.dönem mezuniyet töreni

Of Teknoloji Fakültesi’nde düzenlenen mezuniyet töreni ile İnşaat Mühendisliği 3.dönem, Yazılım Mühendisliği ve Enerji Sistemleri Mühendisliği ise ilk dönem mezunlarını verdi.

Of Teknoloji Fakültesinde 3.dönem mezuniyet töreni
HABERİN GALERİSİ
OF TEF MEZUNİYET

OF TEF MEZUNİYET

2011-2012 Eğitim Öğretim sezonunda eğitim vermeye başlayan Of Teknoloji Fakültesi İnşaat Mühendisliği 3.dönem, Yazılım Mühendisliği ve Enerji Sistemleri Mühendisliği ise ilk dönem mezunlarını verdi.

 

Fakülte kampüsünde düzenlenen mezuniyet töreni saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Of Halk Eğitim Merkezi folklor ekibinin horon gösterisiyle devam eden programın açılış konuşmasını Of TEF Dekan Vekili İrfan Acar yaptı.

 

Konuşmasında öğrencilere seslenene Acar; “Bundan sonraki yolunuzu sadece aklın, vicdanın ve bilimin ışığı aydınlatsın. Unutmayın ki dürüst, çalışkan ve üretken insan bir değerdir ve ancak değer oluşturduğunuzda başarı sizi takip eder. Aileniz, sevdikleriniz ve ülkeniz için başarılı olmak zorundasınız. İşte o zaman bizler sizinle daha da gurur duyacağız.  Sevgili öğrenciler, lütfen sizleri siz yapan Karadeniz teknik Üniversitesini unutmayın. İleride farklı konumlarda katkı sağlayacak konuma geldiğinizde ilk tercihiniz burası olsun” dedi.

 

Öğrenciler arasından başarı durumlarına göre her yıl olduğu gibi bu yıl da bölüm birincileri belirlendi. Buna göre Yazılım Mühendisliği bölüm birincisi Burak Buyurukçu, Enerji Sistemleri Mühendisliği bölüm birincisi Tuğba Yaşar ve İnşaat Mühendisliği bölüm birincisi Zekeriya Akpınar oldu.

 

Bölüm birincilerine bilgisayar hediye edilirken fakültede yine bir ilk olarak da Fakülte Birincisi seçildi. OF TEF Fakülte birincisi ise İnşaat Mühendisliği Bölümü birincisi Zekeriya Akpınar oldu.

 

Mezuniyet töreni öğrencilerin keplerini havaya atması ve kemençe eşliğinde horon oynaması ile sona erdi.

 

Törene KTÜ Rektör Yardımcısı Prof. Emin Aşıkkutlu, Of TEF Eski Dekanı Prof Dr. Ahmet Birinci, Kurucu Dekan Prof. Dr. Kenan Gelişli, Of TEF Dekan Vekili İrfan Acar, Of Belediye Başkan Yardımcısı Şevki Saral, Siyasi Parti İlçe Başkanları ve Temsilcileri, Sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, daire amirleri, öğrencilerin veli ve yakınları ile öğrenciler katıldı.

 

Haber-Foto: Merve Sezgin

Of Ajans

Merve Sezgin

Site Editörü-Muhabir

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21