banner80

Of Teknoloji Fakültesi 4.dönem mezunlarını verdi

2011-2012 Eğitim Öğretim sezonunda eğitim vermeye başlayan Of Teknoloji Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nde 4.dönem, Yazılım Mühendisliği ve Enerji Sistemleri Mühendisliği bölümlerinde ise ikinci dönem mezunlarını verdi.

Of Teknoloji Fakültesi 4.dönem mezunlarını verdi
banner71

920 öğrencisi, 41 akademik personeli ve 25 idari personeli ile Karadeniz Teknik Üniversitesi bünyesinde eğitim veren Of Teknoloji Fakültesi, düzenlediği mezuniyet töreni ile İnşaat Mühendisliği Bölümü’nde 4.dönem, Yazılım Mühendisliği ve Enerji Sistemleri Mühendisliği bölümlerinde ise ikinci dönem mezunlarını uğurladı.

 

Of Teknoloji Fakültesi Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Yerleşkesinde düzenlenen mezuniyet töreni Fakülte Dekanı Prof. Dr. İrfan Acar’ın açılış konuşması ile başladı.

 

Fakültenin bu günlere gelmesinde emeği bulunan siyasilere, idarecilere, hayırseverlere ve dernek yöneticilerine teşekkür eden Dekan Acar öğrencilere seslenerek; “Bundan sonraki yolunuzu sadece aklın, vicdanın ve bilimin ışığı aydınlatsın. Unutmayın ki dürüst, çalışkan ve üretken insan bir değerdir ve ancak değer oluşturduğunuzda başarı sizi takip eder. Aileniz, sevdikleriniz ve ülkeniz için başarılı olmak zorundasınız. İşte o zaman bizler sizinle daha da gurur duyacağız.  Sevgili öğrenciler, lütfen sizleri siz yapan Karadeniz teknik Üniversitesini unutmayın. İleride farklı konumlarda katkı sağlayacak konuma geldiğinizde ilk tercihiniz burası olsun” dedi.

 

Törende konuşan Of Kaymakamı Eyüp Fırat ve Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu da mezun olan öğrencileri ve hocalarını tebrik ettiler.

 

Konuşmaların ardından düzenlenen ödül töreninde fakülte birincisi Şevval Gülal ile bölüm birinci, ikinci ve üçüncülerine bölüm başkanları ve hocaları tarafından plaket ve çeşitli hediyeler takdim edilirken fakülte ikincisi ve üçüncüsü öğrencilere de plaket ve ödül takdim edildi. Mezun olan öğrencilere diplomaları ise bölüm hocaları tarafından verildi.

 

Tören; öğrencilerin mühendislik yemini yapması ve keplerini havaya fırlatmasıyla sona erdi.

 

Törene Of Kaymakamı Eyüp Fırat, Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu, Of Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İrfan Acar, Siyasi Parti ve Sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, daire amirleri, öğrencilerin veli ve yakınları ile öğrenciler katıldı.

 

 

 

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21