Of Şoförler Odası’nda 3 adaylı başkanlık yarışı

Of Şoförler ve Otomobilciler Odası’nın yarın yapılacak olan olağan genel kurulunda mevcut başkan Şahmeran Er ile Haydar Dayıoğlu ve Yasin Çakıroğlu başkanlık için yarışacak.

Of Şoförler Odası’nda 3 adaylı başkanlık yarışı
banner71

Of Şoförler ve Otomobilciler Odası’nın 7 Ocak 2018 Pazar günü yapılacak olan olağan genel kurulunda üç başkan adayı başkanlık için yarışacak.

 

357 delegesi bulunan Of Şoförler ve Otomobilciler Odası’nın 4 yıllığına başkanı olabilmek için mevcut başkan Şahmeran Er’in yanı sıra Eski Yönetim Kurulu Üyesi Haydar Dayıoğlu ve SS 1 Nolu Of Minibüsçüler ve Kamyoncular Kooperatifi Başkanı Yasin Çakıroğlu da başkan adayı oldu.

 

Üç adayın yarışacağı kongrede göreve seçilen Başkan ve Yönetimi 4 yıl görev yapacak.

 

İşte Başkan Adayları;

 

Şahmeran Er Kimdir?

Ballıca Nüfusuna kayıtlı olan Şahmeran Er, Of Cumapazarı Kooperatifinde Yolcu Taşımacılığı yapıyor. 2010 yılında yapılan seçimlerde başkanlığa aday olan Er, seçimi kazanarak uzun yıllar başkanlığı yürüten Sadullah Mandan’dan görevi devraldı.

 

2014 yılında yapılan seçimlerde yeniden aday olan Başkan Er, Kenan Öztürk ve Sadullah Mandan ile yarıştı. Başkan Er, 346 delegeden 274’ünün oy kullandığı genel kurulda 167 oy alarak 2.kez başkanlığa seçilirken 4 oyun geçersiz sayıldığı genel kurulda Kenan Öztürk 76, Sadullah Mandan ise 27 oy almıştı.

 

Başkan Er, 7 Ocak 2018 Pazar günü yapılacak olan genel kurulda 3.kez başkanlığa aday oldu.

 

Haydar Dayıoğlu Kimdir?

1969 yılında Of’un Kumludere Mahallesinde doğan Dayıoğlu, İlk ve Orta Öğretimini Kumludere Mahallesinde ve Eskipazar Mahallesinde tamamladı. Liseyi Of’ta Of Şehit Ahmet Türkkan Çok Programlı Lisesi’nde okudu. Üniversiteyi Anadolu Üniversitesi İktisadi Fakültesi’nde tamamladı. 22 yıldır ticaretle uğraşmakta olan Dayıoğlu, tur firması ile okul servisi ve nakliyecilik faaliyeti yapmaktadır. Dayıoğlu önceki dönemde Şoförler Odası Yönetim Kurulunda görev almıştır. Evli ve 3 çocuk babasıdır.

 

Yasin Çakıroğlu Kimdir?

1977 yılında Of’ta doğan Çakıroğlu, İlkokulu Kıyıcık İlkokulu, Orta ve Liseyi Of İmam Hatip Lisesinde, Üniversiteyi Uludağ Üniversitesi İşletme Fakültesi'nde tamamladı. Okul hayatının ardından Finans ve Sigorta Acente Müdürlüğü, Sahil Ekmek Fırını ve Çakıroğlu Petrol İşletme Müdürlüğü görevini yürüten Çakıroğlu, S.S. 1 Nolu Of Minibüsçüler ve Kamyoncular Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütmektedir.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21