Of SGK'dan esnaf ve prtokole karanfilli ziyaret

SGK Of Merkez Müdürü Ahmet Altusoy, SGK Haftası nedeniyle Of, Hayrat, Çaykara ve Dernekpazarı’nda Kaymakam, Belediye Başkanı ve İşletmeleri ziyaret ederek karanfil takdim etti.

Of SGK'dan esnaf ve prtokole karanfilli ziyaret

13-19 Mayıs tarihleri arasında kutlanmakta olan Sosyal Güvenlik Haftası etkinlikleri kapsamında işletmeleri ziyaret eden SGK Of Merkezi yetkilileri, Kaymakamları ve Belediye Başkanlarını da ziyaret ederek karanfil takdim etti.

 

225 TL’ye SSK’lı olabilirsiniz

Kutlamalar kapsamında yüzden fazla işletmeyi ziyaret ettiklerini belirten Of Merkez Müdürü Ahmet Altunsoy, “Ziyaretlerimizde işveren ve sigortalılarla bilgi paylaşımında bulunduk. Kurumdan beklentilerini sorduk. Sunulan hizmetlerden memnun olmaları bizleri sevindirmiştir. Bu tür ziyaretlerimiz peryodik olarak devam edecektir. Köylere de ulaşmak istiyoruz. Bölgemizde çay üretimine dayalı yoğun tarımsal faaliyet yapılmakta olup yükün önemli bir kısmı fedakar bayanların sırtında olduğu hepimizin malumudur. Ancak geçen sürelerin özellikle bayanlar için sosyal güvenlik açısından iyi değerlendirilmediğini de biliyoruz. Oysa değişen şartlara göre yaşlılıktaki maddi manevi risklere karşı eşlerin her ikisinin de şimdiden sigortalı, gelecekte te ise emekli olmaları büyük önem arz etmektedir.
6111 sayılı kanunla getirilen Ek-5 tarım sigortalılığı bu anlamda bir fırsat olarak değerlendirilmelidir. Çünkü burada tarım arazisi sahibi ya da işletmecisi olma zorunluluğu yoktur. Basit bir müracaat formu ile sigortalılığı başlatıyoruz. 225-TL aylık prim ödeyerek 4a (SSK) kapsamında 30 gün hizmetin yanında kendisi ve bakmakla yükümlü olduğu kişiler için sağlık hizmeti veriyoruz” diye konuştu.

 

Kuruma Arsa arıyoruz

Sosyal Güvenlik Kurumu’na Of’ta kalıcı ve modern bir hizmet binası kazandırmak için arsa arayışının devam etmekte olduğunu belirten Altunsoy; “Ayda ortalama 2 bin - 2 bin 500 vatandaşın hizmet aldığı Sosyal Güvenlik Merkezinin Of’a yakışır bir binaya kavuşması için çalışıyoruz. Of’la birlikte Çaykara, Dernekpazarı ve Hayrat ilçelerinde yaşayan vatandaşların 2010’a kadar her türlü işlem için Trabzon’a gidip gelmek zorunda kalıyordu. Bu durum zaman ve ekonomik yönden kayıplara sebep oluyordu. 2010’da açılan Of Sosyal Güvenlik Merkezi ile vatandaşlarımız sınırlı personelimize rağmen 1. sınıf hizmet almaya başladı. Artık vatandaşımız kurumun kapısından çıkarken devlete ve bizlere dua ederek çıkıyor. Gördüğümüz memnuniyet karşısında çalışma azmimiz daha da arttı. SGK Trabzon İl Müdürü Musa Bulut’un Of’a özel ilgisi var. Kalıcı hizmet binası için ayrıca çaba sarf ediyor. Kendisine teşekkür ediyoruz. Kaymakamlarımız, Belediye Başkanlarımız ve sivil toplum kuruluşları da arsa temini konusunda çok istekliler. İnşallah bu problem aşıldığında Of, Çaykara, Dernekpazarı ve Hayrat’tan gelecek vatandaşlarımızı daha güzel mekanlarda ağırlayacağız. Personel sayımızın artması ile de vatandaşlarımız, bir yandan çayını yudumlarken diğer yandan beklediği hizmeti daha kısa sürede alacak” ifadelerini kullandı.

 

400 kitap dağıttık

Hafta nedeniyle bir dizi etkinlik gerçekleştirdiklerini belirten Altunsoy, “Sosyal Güvenlik Kurumu'nu tanıtmak, Sosyal Güvenlik reformunu anlatmak, vatandaşları hak ve yükümlülükleri konusunda bilgilendirmek ve toplumda sosyal güvenlik bilinci oluşmasına katkı sağlamak amacıyla 400 ilköğretim öğrencisine “Güven ve Yarışçı Çocuk” isimli kitap ve CD dağıttık. Bu kapsamda faaliyetlerimiz devam edecek. Yakında da sağlıklı yaşam bilgileri ve bilinçli ilaç tüketimine ilişkin bilgiler içeren kitap dağıtımı yapacağız” dedi.

 

Kaymakam ve Başkanlara ziyaret

Müdür Altunsoy, hafta nedeniyle Of Kaymakamı Eren Arslan, Çaykara Kaymakamı Musa Üçgül, Dernekpazarı Kaymakamı Abdurrezzak Canpolat ve Hayrat Kaymakamı Ömer Dereci’nin yanı sıra Of Belediye Başkanı Murat Saral, Dernekpazarı Belediye Başkanı Cevdet Cemal Cansız, Çaykara Belediye Başkanı Namık Kemal Gedikoğlu ve Hayrat Belediye Başkanı Mehmet Nuhoğlu’nu da ziyaret ederek kendilerine çiçek takdim ettiklerini belirtti.

 

Başkan Terzioğlu’na teşekkür

Sosyal Güvenlik Haftası nedeniyle Ak Parti Of İlçe Başkanı Mehmet Hakan Terzioğlu’nun Gençlik Kolları Başkanı ve Parti Yöneticileri ile birlikte kendilerini ziyaret ettiğini belirten Altunsoy, “Nazik düşünceleri için Sevgili Başkanımıza ve değerli yönetici arkadaşlarına teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21