Of Saadet’ten Avukatlara ziyaret

Saadet Partisi Of İlçe Başkanı Ahmet Muratoğlu, yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Of’ta hizmet veren Avukatları ziyaret etti.

Of Saadet’ten Avukatlara ziyaret

1978 yılından günümüze kadar 5 Nisan tarihinde kutlanan Avukatlar günü ile ilgili Of İlçemizde bulunan avukatları ziyaret eden Saadet Partisi Of İlçe Teşkilatı üyeleri, avukatların kendilerini ziyaret eden ilk siyasi partinin Saadet olduğunu söylediler.

Ülkemizi ve dünyayı etkisi altına alan salgına rağmen çalışmalarını aralıksız devam ettirdiklerini söyleyen Saadet Partisi Of İlçe Başkanı Ahmet Muratoğlu, “Adalet sistemimizin vazgeçilmez bir değeri olan, hakkın ve hukukun üstün olması için gayret gösteren tüm avukatlarımızın Avukatlar Günü kutlu olsun.” dedi.

İLK KEZ SİYASİ BİR PARTİ ZİYARETİMİZE GELDİ

Of İlçesinde hizmet eden avukatları mekânlarında ziyaret ettiklerini ifade eden İlçe Başkanı Ahmet Muratoğlu, “Saadet Partisi Of İlçe Teşkilatı olarak yönetim kurulu üyelerimiz ile İlçemizde bulunan avukatlara yaptığımız ziyaretimizde aldığımız teveccüh bizleri hem memnun etti, hem de eksikliğimizi bize hatırlattı. Avukat arkadaşlarımızın neredeyse hepsi ilk kez kendilerini siyasi bir partinin ziyaret ettiğini söylediler. Bu bizleri kendi açımızdan memnun ettiyse de avukatlarımız açısından üzdü. “ diyerek bu ziyaretlerin devamlı yapılması gerektiğini söyledi.

BOŞANMALAR HIZLA ARTIYOR

Toplum sorunlarının odağı olan Avukatların her türlü haklarının sağlanması gerektiğini söyleyen Ahmet Muratoğlu, “Ziyaret ederek kendileriyle istişarelerde bulunduğumuz avukatlarımızın ortak görüşü ‘siyasetin hukuku yönlendirmemesi gerektiği’ oldu. Ayrıca Of gibi muhafazakar bir ilçede çok yüksek seviyede boşanmaların yaşandığını, özellikle gençlerde ve 50 yaş üstünde yoğunluk olduğunu duymamız bizleri oldukça tedirgin etti. Ülkemizdeki ekonomik sıkıntının boşanmalarının en bariz sebebinin olduğunu da kendilerinden duymamız, ülkemizin geldiği acı tabloyu gözler önüne serdi.” diyerek toplumun temeli olan aile yuvasının sarsıldığını söyledi.

Of Ajans

Yüksel Yaşar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21