Of öğrenci temsilciliğine yeniden Mustafa Yüksel seçildi

Of’ta düzenlenen Öğrenci Temsilciliği seçiminde geçen yıl da temsilcilik görevini yürüten Şehit Ahmet Türkkan Çok Programlı Lisesi öğrencisi Mustafa Yüksel yeniden ilçe temsilcisi seçildi.

Of öğrenci temsilciliğine yeniden Mustafa Yüksel seçildi

Okullarda demokrasi kültürünü yaşatmak ve geliştirmek için Milli Eğitim Bakanlığı’nın sürdürmekte olduğu öğrenci temsilcisi seçimi uygulaması tüm yurtta olduğu gibi Of’ta da düzenlenen seçimlerle yapıldı.

 

Uygulama kapsamında öncelikli olarak Of genelindeki bütün ilk, orta ve lise okullarında seçimler yapıldı. Kendi okullarındaki seçimlerde ipi göğüsleyip seçilen öğrenciler Of İlçe Öğrenci Temsilcisi seçilebilmek için yarıştılar.

 

Seçim öncesi eğitim işlerinden sorumlu İlçe Milli Eğitim Şube Müdür Numan Turan bir konuşma yaptı. Turan konuşmasında; “Okullarda demokrasi kültürünü geliştirmek için bu seçimlere çok önem veriyoruz. Bu nedenle okullarımızda seçimler yapıldı. Okul seçimleri  neticesinde seçimi kazanan okul temsilcileri Of İlçe Öğrenci Temsilcisi seçimi için aramızdalar. Hepsini kutluyorum. Burada yapacağımız seçimin herkese hayırlı olmasını diliyorum. Seçimde de hepinize başarılar diliyorum” dedi.

 

Şehit Ahmet Türkkan Çok Programlı Lisesi konferans salonunda yapılan seçimde öncelikli olarak divan kurulu oluşturuldu. Divan kurulu oluşturulduktan sonra aday olan öğrenciler adlarını divan kuruluna bildirdiler.

 

Of Anadolu Lisesi’nden İsa Kabahasanoğlu, Solaklı Fen Lisesi’nden Aydoğan Akçebe,  Şehit Ahmet Türkkan Çok Programlı Lisesinden Mustafa Yüksel, Bölümlü Şehit İhsan Yıldız Ortaokulundan Beyzanur Bayalan, Mikdat Sarıalioğlu Ortaokulu’ndan İrem İpekçi ve Fatih Sultan Mehmet Ortaokulundan Özgür Uzuner adlı öğrenciler Of öğrenci meclisi başkanlığı için aday oldular.

 

Başkan Yüksel 7 oyla ipi göğüsledi

Aday öğrenciler başkan olabilmek için temsilci öğrencilere seçim konuşmaları yaptılar. Konuşmalar tamamlandıktan sonra seçime geçildi. Öğrenciler destekledikleri isimleri oy verme bölümünde yazarak zarfa koyup sandığa attılar. Seçim bitince oyların sayımına geçildi.

 

Sayım sonucunda 7 oy alan Şehit Ahmet Türkkan Çok Programlı Lisesinden Mustafa Yüksel başkan, 5 oy alan Bölümlü Şehit İhsan Yıldız Ortaokulundan Beyzanur Bayalan  ile 3 oy alıp kura ile seçilen  Of Anadolu Lisesi’nden İsa Kabahasanoğlu Of İlçe Öğrenci Temsilcileri oldular. 

 

Solaklı Fen Lisesi’nden Aydoğan Akçebe 3, Mikdat Sarıalioğlu Ortaokulu’ndan İrem İpekçi 1, Fatih Sultan Mehmet Ortaokulundan Özgür Uzuner ise 2 oy aldı.

 

Of Temsilcileri daha sonra Trabzon’da yapılacak İl Temsilciliği seçimine katılacaklar.

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
oflu
oflu - 3 yıl Önce

bazı temsilci öğrencilerin soy isimleri bazı mevkilerin birşeyleri olması seçim kazanmalarına sebeb olabilirmi

SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21