Of Müftülüğü’nden Kutlu Doğum Konferansı

Of Müftülüğü tarafından düzenlenen Kutlu Doğum Konferansında Atatürk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Nasrullah Hacımüftüoğlu, Oflulara kardeşlik mesajları verdi.

banner71
Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında Of Müftülüğü tarafından düzenlenen Kutlu Doğum Konferansı, Of Belediyesi Sahil Tesisleri Gün Batımı Salonunda yapıldı.
 
Uğurlu Beldesi M.Rüştü Aşıkkutlu Kur’an Kursu öğrencisi ve Kur’an- Kerim’i Güzel okuma yarışmasında birinci olan Abdurrahim Daştan’ın Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programın açılış konuşmasını Of Müftüsü Mehmet Genç yaptı. 
 
Genç konuşmasında Diyanet İşleri Başkanlığının bu yıl Kutlu Doğum Haftası’nda Kardeşlik olgusunun işlendiğini belirterek Of’ta da zaman zaman bu manada sıkıntılar yaşandığını, kardeşlik olgusunun toplumun her aşamasında hatırlanmasının önemine değindi.
 
Geçmiş yıllarda düzenlenen Kutlu Doğum programlarından kesitlerin yer aldığı slayt sunumunun ardından İmam Hatipler Ömer Tellioğlu ve Mehmet Türkyılmaz ilahiler okudular. Faik Mollahasanoğlu’nun okuduğu şiirin ardından Erzurum Atatürk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nasrullah Hacımüftüoğlu, davetlilere konferans verdi.
 
Yaklaşık bir saat süren konferansta, İslam’ın kardeşlik dini olduğunu belirten Hacımüftüoğlu, “diğer canlılar arasında herhangi bir kardeşlikten söz edilemez. Kardeşlik insanlığa özgü bir olgudur. Bizler de bu olguya uygun olarak yaşamak zorundayız” ifadelerini kullandı.
 
Konferansın sonunda Of Kaymakamı Tuncay Sonel ve Of Müftüsü Mehmet Genç tarafından Prof. Dr. Nasrullah Hacımüftüoğlu’na plaket takdim edilirken, Kutlu Doğum haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrencilere de Prof. Hacımüftüoğlu, Kaymakam Sonel ve Başkan Saral tarafından çeşitli hediyeler takdim edildi.
 
Program esnasında Kızılay görevlileri tarafından kan bağışı toplandı. Of Belediye Başkanı Murat Saral da kan bağışında bulunarak kampanyaya destek verdi.
 
Kutlu Doğum Haftası Etkinlikleri tarafından düzenlenen yarışmalar ve dereceye giren öğrenciler şöyle;
 
Kur’an-ı Kerim’i Güzel okuma Yarışması (Erkek);
Uğurlu M.R.Aşıkkutlu Kur’an Kursu öğrencisi Abdurrahim Daştan birinci,
Cumapazarı Kur’an Kursu öğrencisi Halil İbrahim Yılmaz ikinci,
Kavakpınar Köyü K.Kursu öğrencisi Yasin Karaahmetoğlu üçüncü oldu.
 
Hadis Ezberleme Yarışması (Erkek);
Sugeldi Köyü Kur’an Kursu     Öğrencisi Adem Usta birinci,
Sıraağaç Köyü K.Kursu öğrencisi Bayram Gözel ikinci,
Uğurlu M.R.Aşıkkutlu Kur’an Kursu öğrencisi Yunus Emre Akyan üçüncü oldu.
 
Kur’an-ı Kerim’i Güzel okuma Yarışması (Kız);
Merkez Kız Kur’an Kursu öğrencisi Nurdan Topal birinci,
Sıraaağaç Köyü Kur’an Kursu öğrencisi Emine Seven ikinci
Bölümlü Beldesi Kur’an Kursu öğrencisi Seher Aksakal üçüncü oldu.
 
Hadis Ezberleme Yarışması (Kız);
Yazlık Köyü Kur’an Kursu öğrencisi Fatma Gürsel Yakın birinci,
Erenköy Kur’an Kursu öğrencisi Fatma Asan ikinci,
Merkez Kız Kur’an Kursu öğrencisi Beyzanur Çolak üçüncü oldu. 

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
Burak AKCEBE
Burak AKCEBE - 9 yıl Önce

of müftülüğünün düzenlemiş olduğu kutlu doğum programını feyiz alarak izledim. başta nasrullah müftüoğlu hocom olmak üzere, programı düzenleyen of müftülüğüne ve kur'an kurslarından yarışmaya girip derece alan öğrencilerimize, yatiştiren hocalarına teşekkür ederim. yüce rabbim başarılarını artırsın ve cümlemizi efendimizin şefaatine nail eylesin.

Muhammet KONTAŞ
Muhammet KONTAŞ - 9 yıl Önce

efendimizi anma adına güzel bir program oldu. emeği geçenlere teşekkürler. yanlız mekan yeterli değildi ayakta izleyenler çoktu gelecek yıllarda buna hazırlıklı mekenlar olursa memnun oluruz. ayrıca kur'an kurslarınada k.kerim güzel okumada 1.olan abdurrahim kardeşimi de özellille tebrik ediyorum. kurslardan dereceye girn diğer öğrencilere de başarılar dilerim.

SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21