Of Müftülüğü’nden “Hafızlık Eğitimi” toplantısı

Of Müftülüğü tarafından düzenlenen programda kız ve erkek Kur’an Kursu yöneticileri Hafızlık Eğitim Takip Programı hakkında bilgilendirildi.

Of Müftülüğü’nden “Hafızlık Eğitimi” toplantısı

Of Müftülüğü tarafından düzenlenen programda Müftü Hüseyin İspiroğlu ile Trabzon İl Müftü Yardımcısı Ayşe Yılmaz, kız ve erkek Kur’an Kursu yöneticilerini Hafızlık Eğitim Takip Programı hakkında bilgilendirdi.

Toplantıda Hafızlık Eğitim Takip Programı ve yeni dönemdeki faaliyetler hakkında kız ve erkek kurs hocalarını bilgilendiren Müftü İspiroğlu, Kurs hocalarına PCR testi ve Covid-19 aşısı hakkında bilgiler verdi.

Müftü İspiroğlu konuşmasında, "Covid-19'un etkisinden kurtulacağımızı normale döneceğimizi düşünüyorduk ancak aşı olunmasına rağmen bu durum bitmiyor. Bu durumda aşı olmayan hocalarımız varsa yakın zamanda aşı olmalarını istiyoruz. Hem kendi sağlığımız açısından hem de öğrencilerimiz açısından bu isteğimizi yerine getirmelerini bekliyoruz. Aşı olmayan hocalarımız ise haftada iki kez PCR testi olacak" ifadelerini kullandı.

Kurs öğreticilerine hafızlık sınavları hakkında bilgiler veren İl Müftü Yardımcısı Ayşe Yılmaz; “Trabzon’da ve Of'ta hafızlık sınavlarına çok ilgi oldu. Aynı zamanda bu ilgi güzel sonuçlanıyor. Öğrencilerimiz güzel sonuçlar alıyor” ifadelerini kullandı.

Kurs öğreticilerinin Hafızlık Eğitim Takip Programı hakkında bilgilendirmesinin ardından sorunların cevaplandırılmasıyla toplantı sona erdi.

Haber-Foto: Dilara Üstündağ

Of Ajans

Yüksel Yaşar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21