Of Müftülüğü Trabzon DİGES’i ağırladı

Trabzon DİGES Futbol takımı Oflu İmamların davetlisi olarak Of’a geldi. Dostluk maçı, dostluk yemeği ile son buldu.

Of Müftülüğü Trabzon DİGES’i ağırladı
banner71
HABERİN GALERİSİ
Trabzon DİGES Spor Of'ta

Trabzon DİGES Spor Of'ta

Trabzon Diyanet Gençlik Spor takımı, Of Müftülüğü’nün davetlisi olarak Of’a geldi.
 
Trabzon’da yapılan İlçe Müftülükleri arasındaki futbol turnuvasının ardından oluşturulan karma takım Bursa’da düzenlenen şampiyonaya katılmıştı.
 
Şampiyonadaki başarısının ardından Trabzon’a dönen Trabzon Diyanet Gençlik ve Spor takımı, Of Müftülüğü’nün davetlisi olarak Of’a geldi.
 
İyidere’deki suni çim sahada yapılan maçta Trabzon DİGES Spor Oflu imamlardan oluşpan karma takımı 4-2 mağlup etti.
 
Maçın ardından her iki takım Diyanet Vakfı Of Temsilciliği tarafından Melih Gökçek Parkı İdris Usta Yemek Salonu’nda verilen dostluk yemeğine katıldı.
 
Diyanet Vakfı Of Temsilcisi Ömer Faruk Çakır, yaptığı açıklamada Trabzon DİGES Spor takımını Of’ta ağırlamaktan dolayı mutlu olduklarını belirtti. Çakır, “İki takımımız arasında güzel bir dostluk maçı oldu. Maçın Of’umuzda yapılması için başta Sayın Müftümüz Mehmet Genç olmak üzere tüm görevlilerimize teşekkür ediyorum. Ayrıca Trabzon DİGES Spor’da görev yapan Din Görevlisi arkadaşlarımıza da teşekkür ediyorum. İnşallah bu maçların devamı gelecek. Farklı zamanlarda tekrar bir araya geleceğiz. Amacımız Din Görevlilerimizin de Spor Dünyasında yerini almasıdır. Spor camiası ile kaynaşmayı sağlayarak sporun daha temiz hale gelmesine katkı sağlamak ve gençlerimizi kazanmak için atılan bu adımın hayırlı olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
oflu
oflu - 10 yıl Önce

Din görevlilerin spor yapması çok güzel fakat merak ettiğim bir konu var hocalar derler ki avret mahalli denen bir şey var acaba imamlar için geçerli değilmi.Saygılar.

SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21