Of Milli Eğitim’den Taşımalı Eğitim şoförlerine seminer

Of İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Süleyman Bedir, Taşımalı Eğitim kapsamında servis taşımacılığı yapan şoförlere eğitim semineri verdi.

Of Milli Eğitim’den Taşımalı Eğitim şoförlerine seminer

Okullarda öğrencilerin güvenlik ve sağlıkları açısından Milli Eğitim Bakanlığı her yıl taşıma yapan şoförlere eğitim semineri düzenliyor. Yılda iki kez düzenlenen seminer, eğitim güvenliği için önem taşıyor.

 

Taşımalı Eğitim Erişim Semineri kapsamında Of İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından servis şoförlerine seminer düzenledi. Ali Yeşilyurt İmam Hatip Ortaokulu konferans Salonunda yapılan seminer Of İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Süleyman Bedir tarafından verildi.

 

GÜVENLİK TEDBİRLERİ ASLA BİR YÜK DEĞİLDİR

Müdür Bedir yaptığı konuşmada; “Bakanlığımızın sizlerden istemiş olduğu güvenlik önlemleri hem sizlerin hem de sizlere emanet edilen öğrencilerin güvenliği içindir. Bu manada araçlarınızın bakımlarını yapmanız sizlere yük olarak gelmemelidir. Mesela kış mevsimi olduğu için kar tipi lastik bulundurulmanız da böyledir. Emniyet kemeri asla bir angarya değil güvenlik için gereklidir. İlk yardım malzemeleri ve malzemelerde eksiklikler varsa mutlaka gidermeniz lazımdır. Değerli şoför arkadaşlarım, sizler bizlere emanet edilen çocukları sabah ve akşam taşıyarak onlarla önemli zaman geçiren bizlerin önemli paydaşlarısınız. Adeta bizlerin gözümüz kulağımızsınız. Güvenlik tedbirleri asla bir yük değildir” ifadelerini kullandı.

 

HER ŞOFÖR BİR ÖĞRETMENDİR

Servis şoförlerini birer öğretmen olarak gördüklerini belirten Müdür Bedir; “Okulda öğretilen bilgilerin uygulayıcısı sizler olacaksınız. Giyim kuşamınızla, selam verip almanızla, emniyet kemerini takmanızla onlara en iyi öğretmenliği sizler yapacaksınız. Gerek okula gelirken gerekse okuldan ayrılırken onlara göstereceğiniz olumlu ya da olumsuz tavır onların hayatlarında çok etkili oluyor ve de olacaktır. Bu münasebetle sizlerin varlığı bizler için önemlidir. Tam anlamıyla görevimizi yaptığımızda bileceğiz ki ülkemizin yarınları olan bu gençlerin hayatına önemli katkılarda bulunduk diyebileceksiniz. Sizlerin yaklaşımlarınızdan etkilenen ve yarın önemeli bir makama gelen bir öğrenci sizi ve yaptıklarınızı asla unutmayacak. Sizlerle yıllar sonra karşılaştığında onu güzel bir anı olarak sizlere söyleyecektir” diye konuştu.

 

Eğitime katılan şoförlerle fotoğraf çekilmesiyle seminer sona erdi.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21