Of MHP’den Bayrak ve Siyah Çelenk

MHP Of İlçe Başkanlığı, düzenlediği etkinlikle hem Of Belediyesi’ne hem de Diyarbakır’daki Bayrak krizine tepki gösterdi.

Of MHP’den Bayrak ve Siyah Çelenk

MHP Of İlçe Başkanlığı, düzenlediği etkinlikle iki olaya birden tepki verdi. Koray Aydın Köprüsü üzerinde toplanan MHP’liler hem Diyarbakır’da yaşanan Bayrak krizine, hem de Of Belediye Meclisi’nin Koray Aydın Köprüsünün ismini değiştirmesine tepki gösterdiler.

 

MHP Of İlçe Başkanı Mehmet Hacıkerimoğlu, MHP Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hüseyin Örs, Saadet Partisi Of Belediye Başkan Adayı İrfan Saral, Parti Yöneticileri ve vatandaşların katıldığı etkinlikte köprü üzerinde bir araya gelen katılımcılar, basın açıklaması yaptılar.

 

Açıklamanın ardından Atatürk Bulvarı üzerinde sloganlar eşliğinde yürüyen katılımcılar, Of Belediyesi önüne kadar yürüdüler. Burada saygı duruşunda bulunan ve İstiklal Marşı okuyan katılımcılar, hem bayrak krizine hem de Koray Aydın Köprüsünün isminin değiştirilmesine tepki gösterdiler.

 

Etkinliğe üzerine giydiği kefenle katılan İlçe Başkanı Mehmet Hacıkerimoğlu, Of Belediyesi’nin girişine siyah çelenk bıraktı.

 

Of’un tek sorunu bu köprünün adı mı?

Of Havadis’e açıklama yapan MHP Of İlçe Başkanı Mehmet Hacıkerimoğlu; “Of Belediye Meclisimiz yanlış bir karar almıştır. 30 Mart’ta yapılan seçimin ardından göreve başlayan meclisimiz, sanki Of’ta hiçbir sorun kalmamış gibi daha ilk toplantısında Koray Aydın Köprüsünün ismini değiştirmiştir. O köprü, dönemin Bayındırlık Bakanı olan Koray Aydın beyin katkıları ile oraya inşa edilmiştir. Of’a yatırım yapan bu insanın ismi oraya dönemin AKP’li Başkanı Oktay Saral tarafından verilmiştir. Şimdi ne oldu da AKP’li yeni meclis ilk iş olarak bu köprünün adını değiştirmeye kalktı. Üstelik Köprüye Of’un yetiştirmiş olduğu değerli bir din alimizi olan Çalekli Dursun Efendi’nin ismi verilmek istenmiştir. Koray beyin isminin silinmesinden daha büyük yanlış ise Çalekli Dursun Efendinin isminin bir köprüye layık görülmesidir. Bunların din alimlerine verdiği değer iste bu kadardır. Of’ta bir sürü sorun varken bir köprünün ismiyle uğraşmak meclisimize yakışmadı” ifadelerini kullandı.

 

Melih Gökçek’in adı da silinsin

Olayın ardından Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu’nu aradığını belirten Başkan Hacıkerimoğlu; “Sayın Başkan bize siyasi isimleri kaldırdıklarını söyledi. Öyleyse köprünün hemen yanındaki Melih Gökçek Parkı’nın ismi neden değiştirilmedi” diye sordu.

 

Bayrak için kefen giyeriz

Kefen giymesine de değinen Başkan Hacıkerimoğlu; “Biz bayrağımız için kefen giymeye her zaman hazırız. Birileri siyaset için kefen giyer, ama biz siyaset için, siyasi beklentiler için kefen giymeyiz. Biz bir Allah için, bir de bayrak için kefen giyeriz” diye konuştu.

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
fatih
fatih - 7 yıl Önce

ne kadar kalabalıklar

ali rıza kar
ali rıza kar - 7 yıl Önce

evet azdık ama özdük...demek ki of ta bayrağını seven o kadarmış..

SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21