Of Mesleki Eğitim Merkezi öğrencilerine Almanya’da eğitim

Of Mesleki Eğitim Merkezi Öğrencileri ve öğretmenleri “Yeni Nesil Araçlarda Güvenlik Sistemleri” isimli Erasmus + AB projesi kapsamında eğitim aldılar.

Of Mesleki Eğitim Merkezi öğrencilerine Almanya’da eğitim
banner71

Of Mesleki Eğitim Merkezi (MESEM)’nde eğitimini sürdüren 8 Öğrenci ve 1 refakatçi öğretmen  öğretmen, Ulusal Ajans tarafından finanse edilen AB projesi “Yeni Nesil Araçlarda Güvenlik Sistemleri” isimli Erasmus + AB projesi kapsamında Almanya’ya gitti.

 

“Yeni Nesil Araçlarda Güvenlik Sistemleri” isimli Erasmus + AB projesi; OF Mesleki Eğitim Merkezi, Hopa Mesleki Eğitim Merkezi ve Yüksekova Mesleki Eğitim Merkezi ile ortaklaşa gerçekleştirilen proje kapsamında toplam 24 öğrenci ve 3  öğretmen Almanya’da yapılan eğitim çalışmalarına katıldılar.

 

Bu proje kapsamında AB ülkelerinde Yeni Nesil Araçların Bakım ve Onarımı  eğitimi ve uygulamalarını yerinde görerek inceleyen ve bu teknolojilerin uygulama aşamalarını inceleyen katılımcılar yapılan eğitim çalışmalarının başarılı geçtiğini ifade ettiler.

 

Almanya’da düzenlenen ve 14 gün süren eğitime katılan Of Mesleki Eğitim Merkezi Öğrencileri ve  Öğretmenleri, bu proje sayesinde hem Mesleki hem de Kültürel yönden AB düzeyinde yapılan bu çalışmaların Eğitim sistemimize ve Ülkemize katkı sağlayacağına inandıklarını ifade ettiler.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21