Of Merkez’de yüz yüze eğitim yeniden başladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yeni normalleşme açıklamasının ardından Of Merkez’de de anasınıfı ve ilkokul öğrencileri ile 8. ve 12.sınıf öğrencileri okullarına kavuştu.

Of Merkez’de yüz yüze eğitim yeniden başladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Bakanlar Kurulu toplantısında alınan eğitim ve öğretime ilişkin kararı açıklamasının ardından Of Merkez’de de okullar yeniden öğrencilerle buluştu.

Mahallelerdeki öğrencilerin ardından Of Merkezdeki ana sınıfı öğrencileri, ilkokul 1., 2., 3. ve 4. Sınıf öğrencileri ile 8. ve 12. sınıf öğrencileri de okullarda yüz yüze eğitime başladı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu öğrencilerin okullarına kavuştuğu ilk günde okulları ziyaret ederek öğrencileri heyecanlarına ortak oldu.

Müdür Kabahasanoğlu, Of merkezde bulunan İsmail Yıldırım İlkokulu, Şehit Öğretmen Ali Bulut İlkokulu ve 28 Şubat İlkokulunu ziyaret ederek öğretmen ve öğrencilerle bir süre sohbet etti.

Müdür İdris Kabahasanoğlu yaptığı açıklamada; “Şükürler olsun okullarımız siz sevgili öğrencilerimize kavuştu. Bizler sizleri çok özledik. Sizler okullarımızın, ülkemizin olmazsa olmazısınız. İnşallah bu kötü günler tamamen geride kalır, tekrar eski günlerdeki gibi tüm sınıflarımız tam kapasite ile açılır, yeniden birbirimizle kucaklaşırız. Bunun olması için herkesin azami derecede temizlik, maske, mesafe kurallarına uyması gerekiyor. Bu konuda hepimiz birbirimizi uyarmalıyız. İnşallah en kısa zamanda ülkemiz ve tüm dünya bu mikroptan kurtulur da normal hayata döneriz. O zamana kadar tedbirli olamaya devam edeceğiz. Yeni dönemin herkese hayırlı olmasını diliyor, hepinize sağlıklı ve başarılı günler temenni ediyorum” diyerek duygu ve düşüncelerini ifade etti.

Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu okul ziyaretlerinde ayrıca “28 Şubat Of’un Kurtuluşu “ nedeniyle düzenlenen İlkokullar arası resim yarışmasında dereceye giren İsmail Yıldırım İlkokulundan Ecrin Çelenkoğlu, Şehit Öğretmen Ali Bulut İlkokulundan Elif Nisa Baş, 28 Şubat İlkokulundan Dilara Ulusoy adlı öğrencileri ödüllendirerek öğrencilere hediye çeklerini takdim etti.

Of Ajans

Yüksel Yaşar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21