Of Medya Derneği’nden Gazeteciler Günü Mesajı

Of Medya Derneği Başkanı Ahmet Muratoğlu 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında, “İnsanlığın menfaatleri, milletimizin Hakka dayalı çıkarları doğrultusunda gerçeklerin peşinden koşarak, toplumu aydınlatan tüm gazetecilerin Gazeteciler Günü’nü kutlar” dedi.

Of Medya Derneği’nden Gazeteciler Günü Mesajı
banner71

Of Medya Derneği Başkanı Ahmet Muratoğlu 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

 

Muratoğlu mesajında, “İnsanlığın menfaatleri, milletimizin Hakka dayalı çıkarları doğrultusunda gerçeklerin peşinden koşarak, toplumu aydınlatan tüm gazetecilerin Gazeteciler Günü’nü kutlar, kendilerine bu yolda başarılar dilerim” dedi.

 

İnsanlığın huzuru için habercilik yapan tüm gazetecilerin gazeteciler gününü kutlayan Başkan Muratoğlu,”Gazetecilik belli bir zümrenin veya kişilerin menfaatlerini ön plana alarak çalışma yapmak değil, toplumun bütün kesimlerini kapsayan faydalı bilgileri vatandaşa yansıtmaktır. Bu görevi yaparken beşer kurallarından değil ilahi kurallardan korkarak hareket etmelidir. Çünkü herhangi bir beşerin bir menfaati doğrultusunda yapılan haber farklı bir beşeri üzebilir, fakat insanoğlunu yoktan var eden Yüce Rabbimizin ilahi kurallarını baz alarak yapılan haber ise bütün insanlığın saadetine vesile olur.” diyerek “Beşerin hevası için değil Hakk’ın rızası için bu iş yapılmalı” dedi.

 

Toplumu yönlendiren en büyük faktörlerden birinin medya olduğunu da sözlerine ekleyen Muratoğlu, “Hangi toplum olursa olsun olumlu veya olumsuz yönlendirmeden en büyük etken Medyadır. Bugün ülkemizin gerek maneviyat gerekse sosyal sorunların baş mimarı söylediğimiz gibi medyadır. Bu görevin ehemmiyeti bu bakımdan çok önemlidir.” İfadelerini kullandı.

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
baştürk
baştürk - 4 yıl Önce

hakın rızası en cok duydugumuz cumledırde hakkın rızası bızım dedığımız kadardır.nerde var hakkın rızası merak edıyorum.herkes susar ama hakkıgözeten susamaz.hele imkanı var ve mesleğide bunu gerektırıyorsa.merak ediyorum sırbıstan etleri ofa geliyormu.bızım ofta ithal et satılıyormu. of merkezdeki yapılaşmanın bir ölçüsü varmı.aksi durak ihalelerinde hakkın rızası nerdeddır.neden haber olmaz magdurların sesı duyulmaz. vs.vs.hulasa yanlış yapıyoruz kardeşim.yanlış.

SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21