Of Medya Derneği Pizza House’de buluştu

Of Medya Derneği Şubat ayı geleneksel istişare ve değerlendirme toplantısını Pizza House’da yaptı.

Of Medya Derneği Pizza House’de buluştu

Of Medya Derneği aylık geleneksel istişare ve değerlendirme toplantılarını sürdürüyor.

Her ay farklı bir mekanda Of’un siyaset, spor, sosyal, kültürel ve ekonomik durumunu değerlendiren dernek üyeleri Şubat ayı toplantısını Pizza House’de yaptı.

Dünya, Türkiye ve Of’un gündeminin değerlendirildiği toplantıda Elazığ ve Malatya Depremi, Suriye Meselesi, Kudüs Meselesi ulusal ve yerel gündemin yansımaları değerlendirildi.

Toplantıyı değerlendiren Başkan İzzet Keleş; “Bu ayki istişare toplantımızı “Pizza House Gourmet işletmesinde yaptık. Pizza House Gourmet işletmesi genç patronları Serdar ve Gökhan Özkal kardeşlere misafirperverliği için teşekkür ediyoruz. Ülkemizde 6,8 şiddetinde meydana gelen Elazığ ve Malatya depremi ile milletçe acı yaşadık. Bu acılarla beraber milletçe afetlerle mücadeledeki durumumuzu görmüş olduk. Bununla birlikte milletçe gösterilen dayanışma ve yardımseverlik anlayışı kardeşliğimizin sonsuza kadar devam edeceğini gösteriyor. İdlip’te yaşanan insanlık dramının yanında Türkiye’nin almaya çalıştığı tampon bölge çalışmalarına karşı Rusya kontrolündeki Suriye birliklerinden açılan ateş sonucu on üç Türk askeri şehit oldu. Bu olayla bölgenin tansiyonu artmış, Türkiye ile Rusya arasında güven bunalımı doğdu. ABD ve AB ise bize destek olmak için sıraya girmiş. Mesele destek değil daha derin yaralar açmaktır. Devlet-millet olarak bu günleri daha çok birlik beraberlik içinde olursak atlatabiliriz. Kudüs Müslümanların kırmızıçizgisidir. Kudüs’e kim sahip çıkarsa onun yanında olmak gerekir. Hep birlikte Kudüs’e sahip çıkmalıyız. Şükürler olsun üç yılın ardından bölgemize kar yağdı. Çoluk, çocuk, yaşlı, genç herkes bu güzellikleri yaşadı. Ülke olarak son yaşadıklarımız bize bir kez daha doğal afetlere karşı hazırlıklı olmamız gerektiğinin yüksek tonda ikaz etti. Allah milletimizi her türlü afetlerden korusun” İfadelerini kullandı.

Toplantıya Başkan Keleş’in yanı sıra Başkan Yardımcısı Fahri Hacıcaferoğlu, yönetim kurulu üyeleri Ahmet Muratoğlu, İmdat Osmanoğlu, Yüksel Yaşar ve Yusuf Yaşar katıldı.

Of Ajans

Yüksel Yaşar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21