Of Medya Derneği gündemi değerlendirdi

Salgın döneminden önce istişarelerde bulunmak, gündemi değerlendirmek için aylık toplantılar düzenleyen Of Medya Derneği toplantılarına kaldığı yerden devam ediyor. Dernek yönetim kurulu üyeleri Of’ta İrfanlı Mahallesinde hizmet veren En Fıstık Künefe Salonunda akşam yemeği sonrası çay sohbeti ile değerlendirdi.

Of Medya Derneği gündemi değerlendirdi

Of Medya Derneği Başkanı İzzet Keleş toplantı ile ilgili yaptığı değerlendirmede, “ Dernek olarak salgın öncesi her ay bir araya gelip, sohbet edip, gündemi değerlendiriyorduk. İş yoğunluğu ve çeşitli sebeplerle ara verdiğimiz toplantılarımıza yeniden başladık. Ülkemiz ve dünya zor bir süreçten geçiyor. Yanı başımızda cereyan eden savaş hepimizi etkiliyor, daha da etkileyeceğe benziyor. Özellikle böyle zamanlarda siyasilerin söylemlerine dikkat etmeli, ötekileştirici dilden uzak durmalı, bu dönemde oluşacak sıkıntılar birlik ve beraberlik içinde aşılmalıdır. Gıda fiyatlarındaki kontrol edilemeyen artışlar halkımızı zorluyor. Hükümet fırsatçılara göz açtırmamalı, göstermelik değil gerçekten takip edip, suçlular caydırıcı cezalarla cezalandırmalıdır. Yaşanan sıkıntılar bir kez daha gösterdi ki tarım ülkemizin en stratejik meselesidir. İthalatçı kolaylığından vaz geçip ürün ve üretici desteklenerek tarım seferliği başlatılmalıdır. Gübre ve mazot desteği ile üreticinin üzerindeki yük hafifletilmelidir. Bölgemiz için gübre sezonu gelmiş ancak yüksek fiyat nedeniyle üretici gübre alamayacak halde kara kara düşünüyor. Bu durumda çayda rekolte düşüşüne dolayısıyla çaydan geçimini sağlayan üreticilerin geçim sıkıntısı yaşamasına neden olacaktır. Köye göç edene, tarım ve hayvancılıkla uğraşanlara destek vererek köye dönüşler sağlanmalıdır. Yerelde ve ülke genelinde gereksiz yapı ve inşaat işlerine ara verilip enflasyonun vatandaş üzerindeki baskısı azaltılmalıdır. Birilerini daha zengin etme adına değil halkı destekleme adına kafa yorulmalıdır. “ dedi.

Of Medya Derneğinin istişare toplantısına Dernek Başkanı İzzet Keleş, Yönetim Kurulu Üyeleri Fahri Hacıcaferoğlu, İmdat Osmanoğlu, Yüksel Yaşar ve konuk olarak Dernek eski başkanlardan dernek üyelerinden Saadet Partisi Of İlçe Başkanı Ahmet Muratoğlu katıldı.

Of Ajans

Yüksel Yaşar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21