Of kara doydu, buzlanmalara dikkat

Son yılların en karlı kışını yaşayan Of, en sakin Perşembe’sini yaşadı.

banner71
Tüm yurdu etkisi altına alan kar yağışı, Of’ta da kendini iyice hissettirdi.
 
31 Ocak Salı günü akşam saatlerinde başlayan kar yağışı 2 Şubat Perşembe sabahına kadar devam etti. Perşembe sabahına yaklaşık 50 cm karla uyanan Of’ta hayat durma noktasına geldi.
 
Of Şehir merkezi ile belde ve köylerde ulaşım durdu. Yüksek kesimlerde kar kalınlığı yer yer 80 ila 1 metrelere kadar ulaştı. Of Belediyesi ve Belde Belediyeleri kendi imkanları ile yollarını açarken Özel İdare ekipleri de köy yollarını ulaşıma açmaya çalıştı.
 
Akşam saatlerinde hava sıcaklığı -2 seviyelerine düştüğünden buzlanma nedeniyle köylere açılan yollarda bile ulaşım güçlükle sağlanıyor.
 
Okulların tatil olması nedeniyle çocuklar kar sevincini doyasıya yaşarken, azalan şehir nüfusunu kardan adamlarla çoğaltmaya çalıştılar.
 
Çok sayıda köye ulaşım sağlanamazken çok sayıda ziyaretçimiz de yollarının açılması için isteklerini sitemiz aracılığı ile yetkililere ulaştırmaya çalıştılar.
 
Bu yoğun karın en sevindirici yanı ise elektriklerin kesilmemesi oldu. Çedaş Of İşletme Şefliği tarafından kış öncesinde yapılan bakım çalışmaları etkisini gösterdi ve yoğun kara rağmen İlçe merkezi başta olmak üzere belde ve köylerde fazla elektrik kesintisi yaşanmadı.
 
2 Şubat’ın Perşembe gününe denk gelmesi ise Pazar esnafını vurdu. Perşembe günleri kurulan Of Pazarı, bu Perşembe günü kurulamadı. Çok az sayıda esnaf tezgahını açarak Perşembe olduğunu hatırlattı.
 
Esnaf ise Perşembe gününü kar temizleyerek geçirdi. Kar nedeniyle müşterileri iyice azalan esnaf, vakitlerini dükkan önlerindeki karları temizleyerek geçirdi.
 
Of Belediyesi temizlik ekipleri de Hastane ve sağlık ocağı başta olmak üzere vatandaşların yoğun olarak kullandıkları güzergahlardaki karları temizlediler.
 
Of, 3 Şubat sabahını da karlı örtüsünün yanı sıra buzlu zemini ile karşılamaya hazırlanıyor.

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
srdar
srdar - 9 yıl Önce

bu ofun hali ne böyle perşembe ofun pazarı ve insanların yürüyeceği arabaların geçeceği yer yok belediye ne yapar arkadaşlar ne yapar..

CEVDET AYDIN OF
CEVDET AYDIN OF - 9 yıl Önce

bu güzel resimlere DOYAMADİM OF HAVADİSİN eline sağlik cennetlik olsunlar ALLAH razi olsun size sonsuz TEŞEKKÜR ediyorum...saygilar.

SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21