banner80

Of İmam Hatipli öğrencilerden Kurtuluş Savaşı tiyatrosu

Of Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri tarafından düzenlenen tiyatro gösteriminde Kurtuluş Savaşında Yunanlıların Anadolu’yu işgal etmeleri sahnelendi.

Of İmam Hatipli öğrencilerden Kurtuluş Savaşı tiyatrosu
banner71

Eğitim- öğretim sezonunun son haftalarına yaklaşıldığı bu günlerde okullarda yıl içinde yapılan faaliyetlerin finalleri veli ve protokolle buluşuyor.

 

Of Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri tarafından düzenlenen tiyatro gösterisinde Kurtuluş Savaşı’ndan kesitler sunuldu.

 

Performanslarıyla alkış alan öğrenciler, Kurtuluş Savaşında Yunanlıların Anadolu’yu işgal etmelerine karşı Mustafa Kemal’in liderliğinde Türk Milletinin Yunanlılara karşı mücadelesini anlatan tiyatro oyununu sergilediler.

 

İzleyenlerden büyük beğeni ve alkış alan tiyatro gösterisinin ardından Of Kaymakamı Eyüp Fırat kısa bir selamlama konuşması yaptı. Kaymakam Fırat yaptığı konuşmada,” Ülkemizin geçtiği böyle zor günlerde böylesine anlamlı ve adeta bugünü anlatan bir oyunu sergilenmesinde emeği geçen herkesi kutluyorum. Şahsen ben çok duygulandım ve bir o kadar da gururlandım. Son yıllarda devletimizin eğitim anlayışında köklü değişiklikler yaşanıyor. Görüyorum ki Of bu değişimi çok erkenden anlamış ve uyguluyor. İnsan odaklı, insana dokunan bu anlayışta öncülük eden başta İlçe Milli Eğitim Müdürümüzü ve tüm eğitim camiasını tebrik ediyorum. Velilerimize de katılımlarından dolayı teşekkür ediyorum.” diyerek düşüncelerini ifade etti.

 

Of İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu da bir konuşma yaptı. Kabahasanoğlu konuşmasında,” Akif’in, sahipsiz milletin batması haktır; sen sahip çıkarsan bu vatan batmayacaktır, sözünde olduğu gibi bizler geçmişimize sahip çıkmalıyız. Sayın Kaymakamım, bizler Türk Milli Eğitim Kanununda belirtilen milli ve manevi değerlerine sahip Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı nesiller yetiştiriyoruz. Bunları yaparken sadece akademik eğitimle yetinmiyoruz. Akademik eğitimin yanında sosyal, kültürel ve sportif faaliyetleri de en az akademik eğitim kadar önemli görüyoruz. Böyle anlamlı ve güzel oyunun hazırlanmasında emeği geçen başta okul idaresini, onları hazırlayan öğretmenleri ve çok güzel performansları nedeniyle öğrencilerimizi kutluyorum. Son olarak değerli öğretmenlerimize diyorum ki, sahipsiz gençliğin batması haktır; siz sahip çıkarsanız bu gençlik batmayacaktır.” ifadelerini kullandı.

 

Okulun konferans salonunda yapılan tiyatro gösterisine Of Kaymakamı Eyüp Fırat, Of İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu, Of İlçe Emniyet Müdürü Nurettin Saçkan, Of İlçe Nüfus Müdürü Emin Ulu, Ak Parti Of İlçe Başkan Vekili Bilal Durmuş, Okul Aile Birliği Başkanı Behzat Ulu, okul müdürleri, öğretmen, öğrenci ve veliler katıldı.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21