Of İmam Hatip Lisesi’nden kutlu Doğum

Kutlu Doğum haftası nedeniyle Anadolu İmam Hatip Lisesinde bir kutlama programı düzenlendi.

Of İmam Hatip Lisesi’nden kutlu Doğum
banner71
Kur’an-ı Kerim ve Hadislerin mealleriyle birlikte okunduğu programda etkinlikler nedeniyle düzenlenen Şiir ve Naat yarışmasında dereceye giren öğrenciler de eserlerini okudular.
 
Programda öğrenciler tarafından hazırlanan Hz. Hamza skeci de sahnelendi. Hz. Hamza’nın öldürülüşü ve Vahşinin kaçak hayatı ile Müslüman oluşunun anlatıldığı skeç, davetliler tarafından ilgi ile izlendi.
 
Programın sonunda yarışmalarda başarılı olan öğrencilere okul aile birliği tarafından çeşitli hediyeler verildi. Hadis, Siyer, Naat, Şiir ve Kompozisyon dallarında yapılan yarışmada 1. Olan öğrencilere 150,00 şer TL, 2. Olan öğrencilere 120,00 şer TL, 3.olan öğrencilere 100,00 er TL verilirken yarışmaya katılan tüm öğrencilere Kur’an-ı Kerim ve Dini Bilgiler Kitap seti hediye edildi.

Programda ayrıca Of İmam Hatip Lisesine 1993-2012 yılları arasında Öğretmenlik ve idarecilik yaparak hizmet veren Eski Müdür Ali Sabri Korkmaz’a Okul Aile Birliği adına Başkan Cemal Şanlıbayrak plaket takdim etti.
Program sonunda konuşan İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü İdris Kabahasanoğlu, yılsonunda çok daha geniş kapsamlı bir program için okul yönetiminden söz istedi.
 
Of Müftüsü Mehmet Genç ise yaptığı konuşmada “pek çok programa katıldım ama vahşinin anlatıldığı ve bu kadar duygulandığım başka bir program yaşamadım” diyerek öğrencilere ve okul idaresine teşekkür etti.
 
Programa İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Adem Gündüz, Şube Müdürü İdris Kabahasanoğlu, Of Müftüsü Mehmet Genç, Okulun Eski Müdürü Ali Sabri Korkmaz, MHP Of İlçe Başkanı Mehmet Emin Hacıkerimoğlu, Ak Parti Of İlçe Başkan Yardımcısı Ömer Alireisoğlu, Of İMDER Başkanı Mustafa Keskin, Okul Aile Birliği Yöneticileri Cemal Şanlıbayrak, Ahmet Kuzu, Şenol Ulusoy ve Dursun Bayraktar, Okul İdaresi, öğretmenler, öğrenciler ve öğrenci velileri katıldı.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21