Of İlçe Milli Eğitim, eğitime hazır

6 Eylül’de başlayacak olan eğitim öğretim sezonu öncesinde okul ve kurum müdürleriyle bir araya gelen Müdür Kabahasanoğlu, Of’taki tüm okulların eğitim ve öğretime hazır olduğunu söyledi.

Of İlçe Milli Eğitim, eğitime hazır

2021-2022 eğitim öğretim sezonu 6 Eylül Pazartesi günü başlıyor. Of İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu, Of’taki son durumu görüşmek ve gerekli son hazırlıkları yapmak için okul ve kurum müdürüleri ile bir toplantı tertip etti.

Ali Yeşilyurt İmam Hatip Ortaokulu konferans salonunda yapılan toplantıya Şube Müdürleri Osman İşçi, Hasan Tekke, okul ve kurum müdürleri katıldı.

Okulların açılması nedeniyle okullarda öğretmen ve çalışanların aşı ve PCR testleri önem arz ettiği için toplantının başında Of İlçe Sağlık Müdürü Dr. Barış Çağlar konu hakkında bilgi vererek okul ve kurum müdürlerinin sorularını cevaplandırdı.

Of İlçe Sağlık Müdürü Dr. Barış Çağlar’ın yaptığı bilgilendirmenin ardından toplantıya devam edildi. Okul ve kurum müdürleri toplantısında; Okulların eğitim-öğretim hazır haline getirilmesi, okula uyum etkinlikleri, LGS-YKS değerlendirmesi, belirli gün ve haftaların planlanması, Destekleme ve Yetiştirme Kursları ile iş ve işlemleri, resmi yazışmalara gereken ehemmiyetin gösterilmesi, norm fazlası ve maaş karşılığını dolduramayan öğretmenlerin görevlendirilmesi, ücreti öğretmen ihtiyacının belirlenmesi, taşıma iş ve işlemleri konuları görüşüldü.

Toplantıda değerlendirmede bulunan İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu; “Şükürler olsun okullarımızı uzun bir aranın ardından tüm kademeleri ile 6 Eylül Pazartesi günü açıyoruz. Tabi ki bu sürede çok daha dikkatli ve pandemi kurallarına hassasiyet göstereceğiz. Öğrencilerimizin ve tüm personelimizin sağlığı bizler için çok önemlidir. Bakanlığımızın almış olduğu karar gereği okullarımızda öğretmen ve diğer personelin aşılı olması veya haftada iki gün PCR testini vermesi gerekiyor. Gerçekten gerek bakanlığımız gerekse valimiz bu konuda çok hassas. Herkes okullarda istenen tedbirleri almak zorundadır. Bu konuda gereken özeni göstereceğinizden hiçbir kuşkum yok. Yeni eğitim-öğretim yılımız öğrenci, öğretmen ve velilerimize hayırlı olsun. Rabbimden okullarımızın bir daha kapanmamasını, sağlık ve sihhat içerisinde başarılı bir yıl geçirmeyi temenni ediyorum. Sizlere de çalışmalarınızda kolaylıklar diliyorum” dedi.

Toplantının son bölümünde İş Sağlığı ve Güvenlik Uzmanı Kadir Hekimoğlu hijyen şartları ve iş güvenliğ ile ilgili sunum yaptı.

Of Ajans

Yüksel Yaşar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21