Of İdaresi Limonsuyu Yaylasında buluştu

Dede Başkan Hasan Çakır, Of İdari Yönetimini Limonsuyu yaylasında buluşturdu.

Of İdaresi Limonsuyu Yaylasında buluştu
banner71
HABERİN GALERİSİ
Of İdaresi Limonsuyu'nda

Of İdaresi Limonsuyu'nda

Ballıca Belediyesinin Eski Başkanı olan ve Dede Başkan olarak bilinen 83 yaşındaki Hasan Çakır, Of’ta görev yapan idarecileri her yıl Limonsuyu Yaylasında ağırlıyor.
 
Bu yıl ki buluşmaya Ak Parti İstanbul Milletvekili Oktay Saral, Of Kaymakamı Tuncay Sonel, Ballıca Belediye Başkanı Emin Bilgin, Balaban Belediye Başkanı Ömer Hacıbektaşoğlu, Kıyıcık Belediye Başkanı Hasan Çakır, Eskipazar Belediye Başkanı Mehmet Ayaz, Uğurlu Belediye Başkanı İ.Hikmet Yalçınkaya, Cumapazarı Belediye Başkan Vekili Çetin Öner, İl Genel Meclisi Üyesi Halim Kaya, İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı Nurettin Tandoğan, Daire Amirleri, Çay Fabrikası Müdürleri ve çok sayıda davetli katıldı.
 
Tereyağı, kuymak ve balın yanı sıra çeşitli yöresel yiyeceklerin sunulduğu sabah kahvaltısıyla başlayan ağırlama kahvaltının ardından yayla yürüyüşü ile devam etti.
 
Sisli havaya rağmen yaklaşık 10 km’lik yürüyüş yapan idareciler yürüyüşün ardından öğle yemeğinde bir araya geldiler.
 
Yayla etiyle mangalın keyfine varan idareciler, güveç ve yayla yoğurdunu tadılar. Yemeğin ardından kemençe içilen çay eşliğinde stres atan idareciler güzel bir gün geçirmenin keyfini yaşadılar.
 
AK Parti İstanbul Milletvekili seçilen Of’un Eski Belediye Başkanı Oktay Saral yaptığı açıklamada Dede Başkan Hasan Çakır’ın çok güzel bir gelenek başlattığını ve bunu yıllardır sürdürdüğünü dile getirerek kendisine teşekkür etti. Saral, “Dede başkanımız bizi böyle güzel bir ortamda bir araya getiriyor. Yoğun iş temposu arasında oturup sohbet etme şansımız olmuyor. Ama bu sayede bir araya gelip hasbıhal olabiliyoruz. Bu nedenle sayın Hasan Çakır’a teşekkür ediyoruz” diye konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21