Of Hayrat Genç Girişimcilerinden Teknofest öğrencilere destek

Of Hayrat Genç Girişimciler Platformu üyeleri, ürettikleri araçlarla TeknoFest 2021” yarışmasına katılan Ulusoy MTAL öğrencilerini yarışmada yalnız bırakmadılar.

Of Hayrat Genç Girişimcilerinden Teknofest öğrencilere destek

Hacı Mehmet Bahattin Ulusoy Meslek Lisesi öğrencilerinin ürettikleri araçlarla ilgili katıldıkları TeknoFest 2021” yarışında yalnız bırakmadıklarını söyleyen Of Hayrat Genç Girişimciler Platformu Başkanı Emir Kağan Çakıroğlu, her zaman girişimci öğrencilere destek olacaklarını ifade etti.

Girişimcililerin her zaman yanında olacaklarını söyleyen Başkan Çakıroğlu; “Of İlçemizden Hacı Mehmet Bahattin Ulusoy Meslek Lisesi öğrencilerini ve Rehber Öğretmenleri Mehmet Fatih Aydın'ı katıldıkları “TeknoFest 2021” yarışında yalnız bırakmadık. Kendilerini yarışma öncesi konaklamış oldukları İyimaya Öğrenci Yurdu’nda, yarışma esnasında da TOSFED Yarış Pistinde yönetim kurulumuz ile birlikte ziyarette bulunup yalnız bırakmadık. Yarışlar esnasında Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Mustafa Varank ile sohbet etme imkânı bulduk.” dedi.

Yönetim Kurulu olarak öğrencilere destek sözü verdiklerini ifade eden Çakıroğlu, “Yarışmaya farklı illerden toplam 36 takımın katıldığı ve öğrencilerimizin 15 turluk yarışı 516 watt/saat enerji harcayarak en az enerji harcayan takım olarak tamamlamıştır. Bu başarılarından dolayı kendilerini tebrik ediyorum.

Ayrıca yönetim kurulu olarak öğrencilerimizin 8 ayda gece ve gündüz çalışarak ortaya koydukları bir başarı ile yapmış oldukları 1 TL lik şarj dolumu ile 100 km yol gidebilen aracın hikâyesini kendilerinden bizzat dinledik ve hem kendilerine hem de mevcut projeye destek sözümüzü verdik.” diyerek bundan sonraki projelerinde Of ve Hayratlı gençlerin yanımda olacaklarını, Of ve Hayrat için çalışmaya devam edeceklerini söyledi.

Of Ajans

Yüksel Yaşar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21