Of Hayrat Derneği’nde 2.Saral dönemi

Of Hayrat Kültür ve Yardımlaşma Derneği 23. Olağan Genel kurulunda Mustafa Saral güven tazeledi. Ahmet Albayrak ile yarışan Saral ve yönetimi 252 delegeden oy alırken, Albayrak 90 oyda kaldı.

Of Hayrat Derneği’nde 2.Saral dönemi

Of Hayrat Kültür ve Yardımlaşma Derneği, 23.olağan genel kurulunda Mustafa Saral yeniden başkan seçildi. Haliç Kongre Merkezi’ndeki olağan genel kurulda Ahmet Albayrak ile yarışan Mustafa Saral’ın yönetim kurulu 252 oy alırken, Albayrak 90 oyda kaldı. 

 

Of Hayrat Kültür ve Yardımlaşma Derneği başkanlığına üst üste ikince kez seçilen Mustafa Saral, Türkiye’nin en eski STK’larından birinin içinde bulundukları camia olduğunu belirterek kendi dönemlerinde Of Hayrat Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nin akılda kalıcı projelere imza attığını söyledi. Saral sözlerini şöyle sürdürdü:

 

“600’den fazla öğrenciye burs veriyoruz. Senede 550 bin TL’den fazla gelirimizi öğrencilerle paylaşıyoruz. Derneğimizin yürüttüğü Avrupa Birliği projesi onay sürecinde. 150 bin TL’lik projeyle hem öğrenci kardeşlerimiz gelir elde edecek hem de dernek olarak sosyal sorumluluk projesine imza atacağız. Kariyer günleri, iftar ve kahvaltı programlarını sürekli hale getirdik. 

           

Yaptığımız işin ne kadar zor olduğunu biliyoruz. İçimizden bazı yöneticiler çok çalıştı bazıları daha az çalıştı ama herkes bir şeyler yapmanın gayretinde oldu. Sizin desteğinizi önemsiyoruz. Dernekler, üyeleriyle, katılımcılarıyla daha güçlü olurlar ve toplumsal projelerdeki üretkenlikleri artar.”

 

Tüzük Tartışması

Öte yandan genel kurulda tüzük değişiklikleri gündemde en çok üzerinde durulan maddelerden oldu. Derneğin, mülklerini satmak, kiraya vermek, dernek mülklerini teminat göstermek maddelerine itirazlar geldi. Derneğin eski başkanı Dr. Zafer Nuhoğlu, yeterli çoğunluk olmadığı için tüzük değişikliklerini geçerli olamayacağını ifade etti. Kadıköy Of Hayrat Dernek Başkanı Hasan Çakıroğlu da geçmiş yönetim geçmişteki yönetim dernek ve vakıf mallarını ipotek ederek borçlanmadığına dikkat çekti.

 

Konuşmaların ardından tüzük değişiklikleri ve diğer maddelerin tamamı genel kurul delegesinin oylarıyla kabul edilirken, yeni yönetime, borçlanma, kredi kullanma, ipotek gösterme yetkileri verildi. Daha sonra oylamaya geçildi.

 

Seçim sonucunda Mustafa Saral 252, Ahmet Albayrak ise 90 oy aldı. İkinci kez seçilen Mustafa Saral’ın yönetim kurulu şu isimlerden oluşuyor: 

 

Mustafa Saral, Emrullah Tellioğlu, Sami Kılıç, Gökhan Balekoğlu, Adil Karaismailoğlu, Kenan Eren, Mehmet Abdikoğlu, Ferhan Çakıroğlu, Mustafa Bektaş, Sinan Barut, Hamdi Nuhoğlu, Barış Özkanca, Furkan Demircioğlu, Haluk Sadıkoğlu, Tuncay Meriç.

 

Haber-Foto: Sadullah Dervişoğlu

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21