banner80

Of Halk Eğitimi’nden filografi ve rölyef sergisi

Of İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı yaygın eğitim kurumu olan Halk Eğitim Merkezinden beğeni toplayan bir serginin daha açılışı yapıldı.

Of Halk Eğitimi’nden filografi ve rölyef sergisi
banner71

Açmış olduğu kurslarla beğeni toplayan Of Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü, filografi ve kâğıt rölyef konulu kurslarda üretilen eserlerin sergilenmesi için açılış töreni düzenlendi.

 

Sergi Of Halk Eğitim Merkezi toplantı salonunda açıldı. Açılış kurdelesini Of Kaymakam Eyüp Fırat, İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu ve İlçe Müftüsü Recep Onat kesti.

 

Kaymakam Fırat açılışta yaptığı kısa konuşmada; “El emeği göz nuru bu eserlerde emeği geçen herkesi tebrik ediyorum. Muhteşem derecede güzel eserler ortaya çıkmış. Demek ki fırsat verince insanımız ne güzel eserler ortaya koyuyor. Bizler bu tür çalışmaları bu zamana kadar destekledik, bundan sonra da desteklemeye devam edeceğiz. Hayırlı uğurlu olsun.” Diyerek düşüncelerini ifade etti.

 

Kâğıda verilen boyutla yapılan kâğıt rölyef sanatı aralık ayından itibaren devam ediyor. Kursta 21 öğrenci kurs görüyor. Kurs Usta Öğreticisi Selma Nuhoğlu konuşmasında; “Kursumuz Mayıs ayına kadar devam edecektir. Talep olursa yaz kursu da açmayı istiyoruz. Kursiyerlerimiz 3 boyutlu rolyef sanatıyla eserler ortaya çıkarıyorlar. Böylece üretmenin, bir eser ortaya koymanın mutluluğunu yaşıyor” ifadelerini kullandı.

 

Filografi Usta Öğreticisi Muhammet Doğanay ise “Kursumuz 88 saatti. Şükürler olsun ki güzel dönütler aldık. Bizler Ballıca Kur’an Kursunda hafızlık yapan öğrencilerimizle ders saati dışında sanatsal aktiviteleri yaptığımız bir sanattır Filografi. 2 aylık bir zaman zarfında 35 eser çıkarttık. Eserlerimiz satışa açık olup, gelirleri öğrencilerimize bir katkı olacaktır. Bunların yanında risk grubu olan çocuklar, bağımlılığı olan veya ailevi problemleri olan çocuklara açmış olduğumuz kurs sayesinde birçok olumlu dönüşler aldık. Bu sanatın rehabilite özelliği bulunmaktadır. Bu meşakkatli sanatta ürün ortaya koyduğu zaman gördüğü takdir problemli öğrencilerin probleminde önemli azalmalar oluyor” diye konuştu.

 

Of Halk Eğitim Merkezinde açılışı yapılan filografi ve kâğıt rölyef sergisine Of Kaymakam Eyüp Fırat, İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu ve İlçe Müftüsü Recep Onat, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ahmet Dunay, Daire Amirleri ve okul müdürleri katıldı. Sergi açılışı ve ziyaretin sonunda Halk Eğitim Merkezi Ahmet Dunay makamında misafirlerine çay ve pasta ikram etti.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21