Of Halk Eğitimi’nden 3030 kursiyere eğitim

Of Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü tarafından düzenlenen yılsonu sergisi ile kursiyerler tarafından üretilen ürünler, davetlilerin beğenisine sunuldu.

Of Halk Eğitimi’nden 3030 kursiyere eğitim

Of Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü tarafından 2012-2013 Eğitim-Öğretim yılında merkez, belde ve köylerde açılan mesleki, sosyal ve kültürel kursların yıl sonu karma sergisi düzenlenen etkinlikle görücüye çıktı.

 

Of Sahil Gün Batımı Tesislerinde düzenlenen sergi açılış töreni Halk Eğitimi Merkezi Erkek Folklor ekibinin gösteri ile başladı.

 

Törende konuşan Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Ahmet Dunay, “Türkiye Cumhuriyetinin temeli kültürdür. Bu ilkeden yola çıkarak Of ilçesinin gelişim ve değişimine katkıda bulunarak, kültürel birikimleri nesilden nesille aktarmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. 2012-2013 eğitim öğretim yılında; genel kurslarda 94, mesleki ve teknik kurslarda 58, okuma yazma kurslarında 20 olmak üzere toplam 172 kursta 3030 kursiyere eğitim verdik. Okuma-yazmadan, güzel konuşmaya, el sanatlarından bilgisayara, halk oyunlarından, meslek edindirmeye, kuaförlükten İngilizceye kadar birçok  alanda işin ehli olan usta öğreticilerle beklentilerinizi karşılamaya çalıştık” diye konuştu. 

Törende konuşan Of Belediye Başkanı Murat Saral, kursiyerlere ürettikleri el emeği göz nuru ürünlerini sergileyebilecekleri, satış yapıp gelir elde edebilecekleri bir yer yapacaklarını ve kursiyerlerin gelir elde ederek aile bütçelerine katkı sağlayabileceklerinin müjdesini verdi.

 

Kurslarda başarılı olan kursiyerlere belgelerinin verilmesinin ardından kursiyerler tarafından hazırlanan ürünlerin sergisi açıldı.
 

Törene Of Belediye Başkanı Murat Saral, Trabzon Milli Eğitim Şube Müdürü ve Halk Eğitim Başkanı Mustafa Çağlayan, Trabzon Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet Öngöz, Akçaabat Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Hüseyin Ayvaz, Maçka Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Mustafa İnal, Daire amirleri, Fabrika müdürleri, kursiyerler ve vatandaşlar katıldı.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21