Of Halk Eğitimi Merkezi’nden yılsonu sergisi

Of Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü bünyesinde açılan mesleki kurslarda üretilen el emeği ve göz nuru ürünler halkın beğenisine sunuldu.

Of Halk Eğitimi Merkezi’nden yılsonu sergisi

Bir ülke ancak kadınları eğitimliyse ve güçlüyse parolası ile Of Kaymakamlığının öncülüğünde Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü bünyesinde açılan mesleki kurslarda üretilen göz nuru el emeği ürünler halkın beğenisine sunuldu.

 

Of Sahil tesislerinde gerçekleştirilen ve saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile başlayan program, Halk Eğitim Merkezi halk oyunları ekibinin gösterisi ile devam etti. Daha sonra sırasıyla Of Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ahmet Dunay, Halk Eğitim Başkanı Mustafa Çağlayan, Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu ve Of Kaymakamı Eren Arslan'ın konuşmalarıyla devam etti.

 

Halk Eğitim Merkezinin bir yıllık faaliyetleri sonucunda ortaya çıkan eserlerin sergilendiği organizasyonda olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Of Kaymakamı Eren Arslan; “Bir ülke ancak kadınları eğitimliyse, toplumun içinde güçlüyse gelişme gösterebilir ve kalkınabilir. Bu anlamda ülkemiz de kadınlara verilen değerler, toplumsal statüsünün yükseltilmesi anlamında batının çok önündedir. Ama bunları hayata geçirme noktasında eksikliklerimiz bulunmaktadır. Bu ve benzeri etkinlikler, kurslar ve eğitim faaliyetleri içerisinde yer alan kadınlarımızla ülkemiz ve geleceğimiz daha güzel daha aydınlık ve daha yaşanabilir olacaktır” dedi.

 

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından yürütülen Kadınların Mesleki Eğitime katılma projesinin uygulamasını Of’ta çok ciddi olarak takip ettiklerini de dile getiren Kaymakam Arslan; “Halk Eğitimi Merkezi bünyesinde kurulan ekip ile birlikte projeyi eksiksiz yürütmeye çalışıyoruz. Kadınlarımızı Mesleki Eğitime katılmaları noktasında önemli mesafe kaydettik. Ama bunu yeterli görmüyoruz ve bu katılımların artmasını bekliyoruz. Bugün burada sergilenen eserler bu çalışmanın birer örneği olarak karşımızda durmaktadır. Bu güzel eserlerin ortaya çıkmasına vesile olan herkese teşekkür ediyor, bundan sonra ki çalışmalarınızda başarılar diliyorum” dedi.

 

Konuşmaların ardından keman, gitar, kemençe ve bağlama kurslarına devam eden kursiyerlerin kısa etkinliklerinin ardından çeşitli eğitim dallarında başarılı olan kursiyerlere belgeleri takdim edildi.

 

Programın son bölümünde mesleki eğitime katılan bayanlar tarafından üretilen el emeği göz nuru ürünlerin sergilendiği stantların açılışı yapıldı.

 

Sergiye; Of Kaymakamı Eren Arslan ve eşi Orman İşletme Şefi Sermin Bilgin Arslan, Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu, Halk Eğitim Başkanı Mustafa Çağlayan, Of Milli Eğitim Müdürü Şaban Şahin, Şube Müdürü Adem Gündüz, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ahmet Dunay, Belediye Meclis Üyesi Mehmet Öztürk, Daire amirleri, Okul Müdürleri, Öğretmenler, Usta Öğreticileri, Kursiyerler ve vatandaşlar katıldı.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21