Of Halk Eğitim’den yıl sonu şenliği

Of Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünün 2011–2012 öğretim yılı karma sergi ve belge alma töreni yoğun bir katılımla yapıldı.

Of Halk Eğitim’den yıl sonu şenliği
banner71
Of Sahil Günbatımı tesislerinde yapılan programa Trabzon Halk Eğitim Başkanı Mustafa Çağlayan, İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Adem Gündüz, Of Rehberlik Araştırma Merkezi Müdürü Abdullah Altunkaynak, Of Nüfus Müdürü Sabri Albayrak, Tapu Müdürü Ali Sayın, Kadastro Müdürü Servet Ural ve MHP Of İlçe Başkanı Mehmet Emin Hacıkerimoğlu katıldı.
 
Programda konuşan Of Halk Eğitim Müdürü Ahmet Dunay, 2011–2012 eğitim öğretim yılı faaliyetleri anlattı. Okuma – yazma mesleki ve sosyal-kültürel alanda toplam 276 kurs açtıklarını belirten Dunay, kurslara toplam 4439 kursiyerin katıldığını söyledi.
 
Dunay; “Avrupa Birliği Destekli Proje kapsamında 3 adet Rize Bezi dokuma tezgahı ile birlikte 3 adet tam otomatik nakış makinesi alımı sağlandı. Kaymakamlık tarafından desteklenen ve yöremizin folklorik değerlerinin taş bebek şekline dönüştürmek suretiyle taş bebek kursu açılarak aile bütçesine katkı sağlamak amaçlanmıştır. Ayrıca İş Makinesi Kullanma kursu ve inşaat ustalarına yönelik kurslar açılarak bilmeyenlere öğretilmiş bilenlere de belgeleme imkânı sağlanmıştır” iadelerini kullandı.
 
Okuma yazma kurslarında % 81’lik başarı ile ilde birinci olduklarını belirten Dunay, Yeni hazırlanan işkur destekli projelerimiz ise kuaförlük saç bakımı ve yapımı, elde çiçek yapımı, taş bebek ve emlakçılık kurslarına da gelecek ay başlanacağını açıkladı.
 
Yapılanları yeterli görmediklerini belirten Dunay, tüm anne ve babaları Müdürlüğe beklediklerini belirterek çalışmalara ve Halk Eğitim Müdürlüğüne her zaman destek veren Kaymakam Tuncay Sonel’e ve Of Belediye Başkanı Murat Saral’a teşekkür etti.
 
Trabzon Halk Eğitim Başkanı Mustafa Çağlayan ve İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Adem Gündüz ile birlikte serginin açılış kurdelesini kesen Müdür Dunay, davetlilere sergiyi gezdirerek çalışmaları hakkında bilgiler verdi.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21