Of Halk Eğitim’de İŞKUR destekli sergi açılışı

Of Halk Eğitim Merkezi İŞKUR tarafından desteklenen geleneksel el nakışları kursunda üretilen el işi göz nuru eserler için açılış sergisi düzenlendi.

Of Halk Eğitim’de İŞKUR destekli sergi açılışı

Of Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nün İŞKUR’un desteğiyle açtığı geleneksel el nakışları kursunda üretilen el işi göz nuru eserler açılan sergi ile sergilendi.

Açılışa Of Kaymakamı Hayrettin Çicek, Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu, Trabzon İl Milli Eğitim Müdürü Hızır Aktaş, İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu, Trabzon İl Milli Eğitim Şube Müdürü Gülsüm Memişkaptanoğlu, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Of Halk Eğitim Merkezi Müdürü Muhammet Şevket Şahin yaptığı açıklamada; “Kursumuz İŞKUR tarafından desteklenerek 20 bin lira gibi bir katkı verilmiştir. Kursiyerlerimiz burada hem kendilerini geliştirdiler hem de proje sayesinde emeklerinin karşılığı az da olsa harçlıklarını çıkardılar. Üretilen ürünlerin bir kısmı Suudi Arabistan'a ihrac edilerek ilçemiz adına da önemli bir işe imza atmış oldular.Açılışta bizleri yalnız bırakamayan Sayın Kaymakamımız Hayrettin Çicek, Sayın Belediye Başkanımız Salim Salih Sarıalioğlu, Sayın İl Milli EğitimMüdürümüz Hızır Aktaş, Sayın İlçe Milli Eğitim Müdürümüz İdris Kabahasanoğlu, Sayın Trabzon İl Milli Eğitim Şube Müdürü Gülsüm Memişkaptanoğlu ve vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Emeği geçen kursiyer ve öğretmenlerimizi ayrıca tebrik ediyor, başarılı çalışmalarının devamını diliyorum.”dedi.

Açılışın ardından programa katılan Kaymakam Çiçek, Başkan Sarıalioğlu, Müdür Hızır Aktaş, İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu ve beraberindekiler sergiyi gezerek ürünleri inceleyip emeği geçenleri tebrik ettiler. Serginin ardından konuklara el yapımı yiyecek ikramında bulunuldu.

Of Ajans

Güncelleme Tarihi: 11 Eylül 2021, 01:07

Yüksel Yaşar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21