Of Halk Eğitim Merkezinde İstihdama Yönelik Kurslar başlıyor

Of Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü tarafından İŞKUR işbirliği ile açılan istihdama yönelik 5 farklı kurs eğitim başladı.

Of Halk Eğitim Merkezinde İstihdama Yönelik Kurslar başlıyor

Ülkemizde önemli yaygın eğitim merkezleri olan Halk Eğitim Merkezleri faaliyetlerini eğitim faaliyetlerini sürdürüyor.

 

Of Halk Eğitim Merkezi tarafından İŞKUR işbirliği ile Giysi Tadilatçısı Programı (552 saat), Geleneksel Türk İşlemeleri Programı (544 saat) ,Saç Bakım ve Yapımı Programı (717 saat), Satın Alma Görevlisi Programı (960 saat) ve Takı Yapımı Programı (744 saat ) olmak üzere 5 ayrı kurs için start verildi.

 

Halk Eğitim Merkezi bünyesindeki Usta Öğreticilerin vereceği kurslara devam zorunlu olup devamsızlık kurs süresini 1/5’ini geçemeyecektir. Hafta içi 5 gün 8 saat esasına göre düzenlenen kurslara katılan Kursiyerlere İŞKUR tarafından 25 lira yevmiye verilecek. Kursların devlete maliyeti 220.522,00 lira olacak.

 

Kursların başlaması nedeniyle Of Halk Eğitim Merkezi’nde düzenlenen toplantıda konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu; “Öncelikli olarak kurslarımızın hayırlı olmasını diliyorum. Allah devletimizi, milletimizi daim etsin. Bu kursların toplam maliyeti devletimize 220.522 lira. Gerçekten önemli bir miktar. Görüyorum ki kursiyerlerim büyük oranda kadınlardan oluşuyor. Kadınlarımızın eli değdiği iş farklı oluyor. Onların gayretleri başarıyı getiriyor. Şimdiden hepinize kolaylıklar ve başarılar diliyorum. Her zaman İŞKUR projelerinde istişare ettiğimiz ve yardımlarını esirgemeyen İŞKUR İl Müdürümüz hemşerimiz Adnan Zengin’e, Şube Müdürümüz Süleyman Bedir’e ve Halk Eğitim Merkezi Müdürümüz Ahmet Dunay’a teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21