Of Folklor’un Gençlik Komisyonu sahne alıyor

Of Folklor Derneği’nin Gençlik Komisyonu üyeleri; “Of'un Gençleri Gençlik Komisyonu ile Of'ta bir takım hizmetler vermeyi hedefliyor'' sloganı ile çalışma başlattı.

Of Folklor’un Gençlik Komisyonu sahne alıyor

Of Folklor Derneği kurulduğu günden bu yana düzenlediği şenlikler, eğlenceler ve programlar ile Of ilçesinin en aktif kurumlarından biri olmaya devam ediyor.

 

Bu kez ''söz gençlerin'' sloganı ile Of gençlerinin önlerini açarak faaliyetlerine bir yenisini daha eklediler.

 

Of Folklor Derneği Gençlik Komisyonu genç üyeleri ön toplantı ile kendilerini tanıtıp gündemleri masaya yatırdılar. Genç Komisyon sözcüsü Ayşe Zelal Hacıbektaşoğlu ve komisyon üyeleri fikirlerini sunup 22 Şubat Saat 11.00 de gerçekleşecek olan Açılış Kahvaltısı programının ön hazırlıklarını tamamladılar.

 

Gençler Of'ta ve tüm Türkiye'de başını alıp giden uyuşturucu tacirleri ve tüketicileri için hangi önlemlerin alınması tartışıldı. Günümüzde bonzai vb uyuşturucu maddelerin ölümlere kadar yol açtığını hayatların heba olduğu Türkiye'de ne gibi önlemler alınması gerektiği vurguladı. 

 

Ayşe Zelal Hacıbektaşoğlu; ''Arkadaşlarımıza alan açmamız gerektiğini düşünüyorum, Gençlik Komisyonu adı altında gençlerimizin ışığından faydalanmak, uyuşturucu kullanımına engel olmak, yeni yetenekler keşfetmek için bu görevi üstleniyoruz'' dedi.

 

Ayrıca Of Folklor Derneği Gençlik Komisyonu ön toplantı gündemleri de şu şekilde;

- Gençlik Komisyonu açılış kahvaltısı 22 Şubat Saat 11.00 de 

- Her ay bir kere gençler için eğitici sinema gösterimi.

- İhtiyaç sahiplerine yardım kampanyası ile ihtiyaç sahipleriyle dayanışma.

- ''Birlikte üretelim birlikte başaralım'' Başlığı ile gençlerimizin tüm sosyal becerileri ve başarıları gün yüzüne çıkarılacak.

 

Of'un ihtiyacı olan gençler Of'taki büyüklerine örnek olarak Gençlik Komisyonu ile hizmetler vermek adına iş başına geçti. Taze ağaçlar, taze yapraklar aslında tüm Türkiye'ye de büyük mesaj verdiler.

 

Haber-Foto: Orhan Çakır  

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21