Of Folklor Derneğinden Sinema Söyleşisi

Of Folklor Derneği’nin davetlisi olarak Of’a gelen Sinema Yönetmeni Aytekin Çakmakçı, dernek üyeleri ile sinema üzerine sohbet etti.

Of Folklor Derneğinden Sinema Söyleşisi

Yılanların Öcü, Arabesk, Şehnaz Tango, Yaprak Dökümü gibi filmlerin görüntü yönetmeni Aytekin Çakmakçı, Of Folklor Derneğinin davetlisi olarak Of’a geldi.

 

Dernek merkezinde düzenlenen söyleşiye dernek üyeleri ve vatandaşlar katıldı. Çakmakçı söyleşide sinemayla ilgili anılarını, sinemanın tarihini, çocuk eğitimi, televizyon izleme yöntemleri,  televizyon izleme süreleri, sağlıklı yaşamda televizyon ve toplumu aydınlatmada televizyonun rolünü anlattı.

 

Söyleşide hayatının değişik bölümlerinden anılar paylaşan Çakmakçı; “Son dönemlerde Doğu Karadeniz’de artan filmlerin sebebi tüm kurumların kolaylık sağlaması ve de yardımcı olmasıdır” dedi.

 

Türkiye’de çok özel sanatçılar olduğunu belirten Çakmakçı; “Herkes yeteneklidir. Ancak; Şener Şen, Zuhal Olcay ve Uğur Yücel in yeri ayrıdır.’’dedi.

 

Üniversitelerdeki iletişim, film, sinema gibi bölümlerin çoğunda teknik imkanların olmadığını belirten Çakmakçı; “Bu okullar, sadece diploma vermek için var. Bunların mesleğe bir katkısı yok. Bana yetki verseler bu okulların mesleğin geleceği için ya tam donanıma kavuşmasını sağlardım ya da tamamen kapatırdım’’ diye konuştu.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21