Of Fen Lisesi öğrencilerinden anlamlı dereceler

İstanbul'un Fethinin 568.yıl dönümü nedeniyle çevrimiçi olarak düzenlenen liseler arası bilgi yarışmasında Of Fen Lisesi öğrencisi Esat Küçükbekar Of 1.si, Trabzon 2.si ve Türkiye 108.si oldu.

Of Fen Lisesi öğrencilerinden anlamlı dereceler

Milli Eğitim Bakanlığı Ortaogretim Genel Müdürlüğü tarafından İstanbul'un Fethinin 568.yıl dönümü nedeniyle çevrimiçi olarak düzenlenen liseler arası bilgi yarışmasında 20 sorudan 19 soyuya doğru cevap veren Of Fen Lisesi öğrencisi Esat Küçükbekar Of birincisi, Trabzon ikimncisi ve Türkiye 108.si oldu.

Aynı yarışmada; 10. sınıf öğrencisi Merve Kurukaya Of 2.si ve Trabzon 3.sü olma başarısı gösterirken, 10. Sınıf öğrencisi Muhammet Mustafa Yılmaz Of’ta 3. Trabzon’da 4. oldu.

9.sınıf öğrencisi Muhammet Emin Cerrah ise Sürmene 1.si, Trabzon 5.si olarak Of Fen Lisesinin başarılarına yeni başarılar eklediler.

Ayrıca; Türkiye'nin Bakü Büyükelçiliği ve Azerbaycan Eğitim Bakanlığı'nın himayesinde, Bakü Eğitim Müşavirliği ve TİKA iş birliğinde düzenlenen “Karabağ Şehitleri ve Karabağ Zaferi” konulu şiir yarışmasına katılan 10. sınıf öğrencisi Cansu Şahin ilk 50’ye girerek ödül almaya hak kazandı. Yarışmada ilk 50’ye giren eserler kitaplaştırılacak.

Öğrencilerini elde ettikleri başarılarından dolayı tebrik eden Okul Müdürü Vehap Kurt; “Böyle anlamlı ve önemli tarihi olayları anlatan yarışmalarda katılan ve dereceye giren öğrencilereimizi tebrik ediyorum. Onları teşvik eden, yarışmaya hazırlayan ve desteğini esirgemeyen Tarih Öğretmenimiz İsmail Karabina'ya ve Edebiyat Öğretmenimiz Yahya Özkök hocalarımıza katkılarından dolayı teşekkür ediyorum. Öğrencilerimize gelecekte yapılacak bu tür yarışmalarda ve eğitim hayatlarında başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

Of Ajans

Güncelleme Tarihi: 02 Haziran 2021, 02:48

Yüksel Yaşar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21